Pitka luurevõistlusele on registreerunud 30 võistkonda

Juuli lõpus algavale rahvusvahelisele admiral Pitka luurevõistlusele on end kirja pannud kokku 30 võistkonda, neist 13 välisriikidest.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne
Eesti

Pitka luurevõistlusele on registreerunud 30 võistkonda (1)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Juuli lõpus algavale rahvusvahelisele admiral Pitka luurevõistlusele on end kirja pannud kokku 30 võistkonda, neist 13 välisriikidest.

Kahe võistkonnaga on esindatud Soome, Poola ja Taani ning ühe võistkonnaga Leedu, Itaalia, Bosnia ja Hertsegoviina, Rootsi ja Läti. Ameerika Ühendriike esindab Marylandi Rahvuskaardi võistkond ning Ühendkuningriiki Tapal teenivatest sõduritest koosnev võistkond. Lisaks on end üles andnud ka USA, Bosnia ja Hertsegoviina ning Eesti esindajatest koosnev võistkond.

Kui mais registreerus esmakordselt admiral Pitka luureretkele Kreeka esindus, siis võistluste pressiesindaja sõnul Kreeka siiski võistlusel ei osale.

Kaitseliidu Pärnumaa malev ja Harju malev on esindatud kahe võistkonnaga. Ühe võistkonnaga on esindatud Kaitseliidu Tallinna maleva Põhja kompanii, Tallinna maleva Kalevi malevkond, Tallinna maleva Toompea malevkond, Rapla malev, Järva malev ja Jõgeva malev. Naiskodukaitset esindab võistlusel Võrumaa ringkonna esindus.

Kaitseliidu Jõgeva malev paneb lisaks välja ka niinimetatud nullvõistkonna, kes läheb rajale paar tundi enne võistluse algust. Selle võistkonna ülesandeks on kontrollib üle rajagraafikut ja kontrollpunkte. Nullvõistkonna tulemus ei lähe ametikult arvesse.

Ka on end tänavusele luureretkele kirja pannud politsei- ja piirivalveameti, vanglateenistuse, pioneeripataljoni, Scoutspataljoni ning kaitseväe ühendatud õppeasutuste võistkonnad.

Vastutegevust teeb tänavusel admiral Pitka retkel Soome üksus koos Kaitseliidu üksustega.

Luureretke pressiesindaja märkis, et võistlejaid on kokku 180, sadakond vormikandjat teeb vastutegevust ning kohtunikke on poolsada ning võistluse korraldamisega on seotud üle 250 inimese.

Admiral Pitka luurevõistlus peetakse tänavu Jõgevamaal Peipsi järve naabruses. Võistluse start antakse 30. juulil ning võistlus kestab 4. augustini. Võistlusraja pikkus on linnulennult umbes 75 kilomeetrit.

Eelmisel aastal võitis luurevõistluse Kaitseliidu Tallinna maleva I meeskond, teiseks tuli Scoutspataljoni I ja kolmandaks Kaitseliidu Pärnumaa maleva III võistkond.

Admiral Pitka luurevõistlus on rahvusvaheline sõjalis-sportlik üritus, mis toimub igal aastal erinevas Eesti piirkonnas, et vähendada Eesti võistkondade koduväljaku eelist. Võistluse eesmärgiks on mõõta reaalsusele võimalikult lähedastes oludes osalejate väljaõppetaset, relvastust-varustust ning kindlasti ka moraali.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...