PÖFF toob Eestisse lisaks sadadele filmidele ka ligi tuhat külalist

11.-27. novembrini kestevat, Põhja-Euroopa ainsat A-kategooria filmifestivali külastab tänavu rohkem külalisi kui kunagi varem - kokku 978 filmiprofessionaali ja ajakirjaniku. 

Pilt: PÖFF

PÖFF toob Eestisse lisaks sadadele filmidele ka ligi tuhat külalist

11.-27. novembrini kestevat, Põhja-Euroopa ainsat A-kategooria filmifestivali külastab tänavu rohkem külalisi kui kunagi varem - kokku 978 filmiprofessionaali ja ajakirjaniku. 

Külaliste hulgas on nii kahele Oscarile nomineeritud Hollywoodi tipp-operaator John Mathieson ("Gladiaator", "Ooperifantoom", "Logan"), vene tipp-produtsent Aleksandr Rodnjanski ("Leviaatan", "Patulinn 2", "Pilveatlas", "Elena") kui ka Oscarile nomineeritud itaalia produtsent ja režissöör Uberto Pasolini ("Full Monty", "Bel Ami"), kes on tänavu Põhivõislusprogrammi hindava žürii esimees.

20. PÖFF avatakse piduliku, black carpetiga avatseremooniaga Nordea Kontserdimajas täna kell 19. Avatseremoonia käigus antakse üle Pimedate Ööde Filmifestivali elutöö auhind ning Bruno O'Ya nimeline preemia ühele noorele Eesti näitlejale. Pidulikku õhtut juhib näitleja ja lavastaja Henrik Kalmet. Lavalise show eest kannavad hoolt EMTA lavakunstikooli 28. lennu tudengid koos noore ja andeka lavastaja Ingmar Jõelaga. Muusikalise kujunduse eest vastutab Sander Mölder.

Tseremooniale järgneb festivali avafilm, majesteetlik ajalooline draama "Igavik" ("Éternité" / "Eternity"). Film jutustab ühe prantsuse perekonna loo terve sajandi vältel, tuues välja palju iseloomulikku, mis selle riigi ja kultuuri nii silmapaistvaks teevad. Filmi režissöör on Tran Anh Hung ("Tsüklo", "Rohelise papaia lõhn"), peaosades Audrey Tautou ("Amélie", "Da Vinci kood"), Bérénice Bejo ("Artist") ja Mélanie Laurent ("Vääritud tõprad"). Kõigil huvilistel on üritusele võimalik pileteid osta.
 
Külalised PÖFFil
 
PÖFFi põhiprogrammi kuuluvast 200 filmist rohkem kui 80-ga tulevad tänavu kaasa filmiga seotud külalised, kes osalevad ka filmide järgsetel diskussioonidel. Lisaks fookusmaale Prantsusmaale, mille auks pani festivali tiim kokku retrospektiivprogrammi Fookuses: kummardus prantsuse komöödiale  on senisest suuremalt esindatud Venemaa filmitööstus. Lisaks programmis olevale kaheksale vene filmile külastavad PÖFFi hinnatud vene filmitegijad nagu Pavel Lungin, kes osaleb filmiga "Padaemand" Põhivõistlusprogrammis. Vene autorikino absoluutse tipu, režissööri Sergei Zvjagintsevi filmide "Leviaatan" ja "Elena" produtsent Aleksandr Rodnjanski esitleb PÖFFil aga enda toodetud efektset ajaloolist põnevusfilmi "Duellant", mille režissööriks Aleksei Mizgirev. Eelmisel aastal PÖFFi parimaks režissööri tiitli võitnud Vitali Manski tuleb aga esitlema oma uut dokumentaalfilmi "Suguvõsa", mis käsitleb jällegi väga poleemilist teemat – Ukraina kriisi. Debüütfilmide võistlusprogrammis astub võitlustulle aga andekas Kira Kovalenko, ajaloolise draama "Sofitška" režisöör.

476 külalist on tulemas ka PÖFFi ja Baltic Eventi filmitööstuse kohtumisele Industry@Tallinn. Mitmete filmi-  ja meelelahutustööstuse tippjuhtide kõrval tuleb sinna workshopi tegema ka Hollywoodi tipp-operaator John Mathieson, kes on oma tööga filmides "Gladiaator" (2001) ja "Ooperifantoom" (2004) ka kahel korral Oscarile nomineeritud olnud. Tema järgmiseks tööks on ulmefilm "Logan" (2017).

PÖFFi külastab veel mitmeid märkimisväärseid külalisi, keda vastavalt nende siia saabumise graafikule publikule tutvustame.
 
 
Solaris keskuses avatakse PÖFFi meenetpood
 
Eesti suurim disainkingitusi ja -suveniire pakkuv Rode Kingikaubamaja valmistas koostöös noore graafikadisaineri Jane Sipelga ning kodumaiste tootjatega Pimedate Ööde Filmifestivalile pühendatud erilise ja humoorika meenekollektsiooni.
"Meie peamine idee oli valmistada festivali külastajatele niinimetatud "ellujäämiskomplekt”, mis aitab kinoarmastajatel võtta festivalilt maksimumi stiilselt ja mugavalt,” ütles Rode Kingikaubamaja projektijuht Helen Vaikre. Näiteks leiab PÖFFi meenete valikust T-särgi, mille kandja teeb maailmale koheselt teatavaks, et tegemist on professionaalse "pöffihundiga”. Festivalil kõige vajaliku kaasaskandmiseks on valmistatud riidest kott, kuhu mahuvad PÖFFi sümboolikaga termokruus, mis aitab olemise soojana hoida, muljete jäädvustamiseks mõeldud märkmik või magnet-pudeliavaja, millega saab avada Saku Õlletehase poolt loodud Pimedate ööde eripruuli Humulus Lupus.
Valikus on samuti helkur, mis aitab pimedas öös kenasti välja paista, külmi ilmu aitavad aga üle elada kokkupandav vihmavari, soojad sokid, looduslik pöffihundi huulepalsam, vilditud seep ja jääpitsid. Moejüngritele pakutakse hundikujulisi kõrvarõngaid ja prosse. Sõpradele ja sugulastele saab aga saata PÖFFi muljetega kirju ja postkaarte, kasutades erilist PÖFFi postmarki.
PÖFFi teemaline pop-up suveniiripood avatakse Pimedate Ööde Filmifestivali avamispäeval, 11. novembril Solarise keskuse aatriumis 0-korrusel ning pood jääb avatuks festivali lõpuni, 27. novembrini. Samuti saab PÖFFi suveniire soetada Rode Kingikaubamajas vanalinnas, aadressil Pikk 15.
PÖFFi ja Rode Kingikaubamaja erikollektsiooni aitasid valmistada Eesti tootjad Trilevik OÜ, Softreflector OÜ, Suva AS, Nurme Looduskosmeetika OÜ, Starbrand OÜ, Olevus Art OÜ, Eesti Suveniirid OÜ, Omniva AS ja Tallinna Tugikeskus Juks.
Laadimine...Laadimine...