PÖFFi laste- ja noortefilmide festival Just Film avalikustas programmi

13.-22. novembrini toimuva Just Filmi raames jõuab vaatajateni 58 omanäolist filmi ning võib julgelt öelda, et juubelit tähistava festivali programm on mässumeelne ning kõnnib koos noorte filmivaatajatega piiridel. 

Pilt: "Belle ja Sebastian" / Just Film

PÖFFi laste- ja noortefilmide festival Just Film avalikustas programmi

13.-22. novembrini toimuva Just Filmi raames jõuab vaatajateni 58 omanäolist filmi ning võib julgelt öelda, et juubelit tähistava festivali programm on mässumeelne ning kõnnib koos noorte filmivaatajatega piiridel. 

Traditsiooniline noortefilmide programm on ühtlasi ka festivali rahvusvaheline võistlusprogramm, mille võidufilmile on sel aastal esmakordselt välja pandud ka rahaline auhind 3000 eurot. "Tänavuses programmis domineerivad filmid, mis räägivad sellest, kuidas omapäi jäetud noortel tuleb teha vahet õigel ja valel. Üksi maailma avastamine ei pruugi alati olla halb, vaid ka huvitav ja ilus ning magusnukker," sõnab festivali juht Mikk Granström.

Raskeid valikuid tuleb teha ka selle aasta ühe kõige kõmulisema filmi, USA ja Ukraina koostöös valminud "Krokodill Gennadi" (Crocodile Gennadiy, 2015 Steve Hoover) tegelastel, sest raskes Ukraina situatsioonis tuleb lisaks oma muredele mõelda ka riigis toimuvate sündmuste peale.

Teise suure muudatusena teeb festival tänavu koostööd Maanteeametiga, kellega koos on kokku pandud eriprogramm liiklusohutuse teemadel kõnelevatest filmidest ning see programm on kõigile kinokülastajatele tasuta.

"Eriprogrammi on valitud filmid, mis kõnelevad liiklusohutusest, riskide võtmisest ja nende tagajärgedest. Tihti võib üks vale ja mõtlematu otsus muuta pöördumatult nii inimese enda kui ka tema lähedaste saatust," kirjeldab programmi Maanteeameti ennetustöö osakonna esindaja Monika Heinrand.

Programmide valikus on ka pere pisematele suunatud lasteprogramm, millest leiab imeilusaid pere- ja lastefilme. Mitmed eelmise aasta hitid on saanud endale sel aastal järje ning kavast võib leida näiteks seiklusrikka lastefilmi "Belle ja Sebastian - seiklused jätkuvad" (Belle and Sebastian, The Adventure Continues 2015, Prantsusmaa). Spetsiaalselt lasteaiaealiste peale mõeldes on esmakordselt festivali valikusse lisatud multikatest koosnev mudilaste seanss, mis tuleb näitamisele hommikuti uuenenud Kinos Kosmos.

2015 juba kord on festivali jaoks ümmarguste numbrite aasta ja 5. sünnipäeva tähistab ka lapse õiguste eriprogramm, mida korraldatakse koostöös lasteombudsmani, justiitsministeeriumi ja Lastekaitse Liiduga. Programm on kokku pandud eesmärgiga tõstatada filmide kaudu Eesti ühiskonnas valusaid ja avaliku arutelu vaates vähempopulaarseid küsimusi, nt laste hooletusse jätmine, vägivald, lapse õigused meedias, kiusamiskäitumine ning seksuaalne väärkohtlemine.

Rohkem infot pragrammi kohta.

Programmide nimistust leiab ka juba traditsioonilise kodanikupäeva filmiprogrammi. 20. novembril linastub kodanikupäeva tähistamiseks loodud eriprogramm, kust leiab kolm temaatilist dokumentaalfilmi. Selles programmis linastuvatele filmidele saavad koolid tänu Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutusele Meie Inimesed tasuta pileteid broneerida.

Filme saab vaadata Coca-Cola Plazas, Apollo Kinos Solaris ja Viimsi kinos. Festivali pidulik avamine toimub 14. novembril kell 14.00 Apollo Kinos Solaris.
 
Just Film kestab 13.-22. novembrini ning on suurim laste- ja noortefilmide festival Eestis.

Laadimine...Laadimine...