Põhikooli õpilasi oodatakse osalema vahval retseptivõistlusel

Rimi kuulutas välja retseptikonkursi Eesti kooliõpilastele, et leida toredaid ja omanäolisi retsepte tasakaalustatud toitumise tutvustamiseks.

Pilt: Ekraanitõmmis

Põhikooli õpilasi oodatakse osalema vahval retseptivõistlusel

Rimi kuulutas välja retseptikonkursi Eesti kooliõpilastele, et leida toredaid ja omanäolisi retsepte tasakaalustatud toitumise tutvustamiseks.

"Retsepti meistriklass on üles ehitatud nii, et lapsed keskenduksid eelkõige tervislike valikute tegemisele, oleksid retseptide koostamisel nutikad ning ei unustaks ära ka toidu taaskasutamise põhimõtteid," sõnas Rimi kokk Jörgen Kohal. "Laste ülesandeks on nuputada hommikusöök, vahepala ning lõuna-või õhtusöök. Kindlasti tasub mõelda sellele, milliseid aineid koolilapse organism kõige rohkem päeva jooksul vajab ning arvestada erinevate toiduainete toiteväärtusega. Usun, et saame palju huvitavaid retsepte – lapsed julgevad katsetada ning nende loomingulisus võib üllatada nii mõndagi profikokka."

Rimi toitumisnõustaja Katri Merisalu soovitab lastel kindlasti kaaluda retseptide koostamisel ka seemnete-pähklite ja puu- ja köögiviljade lisamist. "Seemned ja pähklid on väga heaks lisandiks smuutidele, hommikuputrudele ning niisama nosimiseks. Seemned-pähklid on rikkad oomega-3 ja oomega-6 rasvhapete poolest, mis aitavad turgutada ajutööd. Selleks, et saada puu- ja köögiviljades leiduvatest toitainetest maksimaalselt kasu, tuleb süüa võimalikult palju erinevat värvi vilju. Päevas peab tarbima kindlasti rohkem kui viis 100grammist portsjonit puu- ja köögivilja – ka seda võiks lapsed retseptide väljamõtlemisel arvesse võtta," lisas Merisalu.

Konkurss kestab 2018. aasta veebruarist aprillini ja osaleda saab üks klass igast Eesti koolist, huviringist või -klubist. Igal kuul saavad klassid retseptiülesande, mille kallal on võimalik kuu aega nokitseda. Valmis võistlustöö tuleb üles laadida oma klassi konkursilehele.

 

Lisainfo osalemise ja reeglite kohta leiab siit: https://eestilapsed.ee/rimi/ .

Kõikide osalevate koolide vahel loositakse välja 10 kooli, kes saavad osa smuutituurist, kus laulja Laura Prits ning toitumisnõustaja Katri Merisalu tulevad kooli tervislikke smuutisid tegema.

 

Rimi Eesti Food AS (www.rimi.ee) kauplused kuuluvad Rootsi kapitalil põhineva Rimi Baltic AB kaupluste hulka, mille ainuomanikuks on ICA Gruppen AB. Rimi tugevuseks on tervislik kaubavalik, kvaliteetsed puuviljad ning mitmekesine omatoodete sortiment. Kokku on Rimi Baltic AB-l kolmes Balti riigis 263 kauplust, sealhulgas 78 hüpermarketit (neist 15 Eestis), 139 supermarketit (neist 71 Eestis), 46 odavmüügikauplust. Rimi pakub Eestis tööd ligi 2700 inimesele. 

Laadimine...Laadimine...