Põhja-Eesti Taastusravikeskus rajab Pelgulinna tervisemaja

Põhja-Eesti Taastusravikeskus sõlmis täna lepingu Pelgulinna haigla hoone ostuks, kuhu kavandab rajada tervisemaja.

Pilt: kliinikum.ee

Põhja-Eesti Taastusravikeskus rajab Pelgulinna tervisemaja

Põhja-Eesti Taastusravikeskus sõlmis täna lepingu Pelgulinna haigla hoone ostuks, kuhu kavandab rajada tervisemaja.

Viimased kolm aastat samas hoones tegutsenud taastusravikeskus ostis hoone Lääne-Tallinna keskhaiglalt enampakkumise korras, makstes hoone eest 2,9 miljonit eurot.

"Kavandame hoonesse nüüdisaegse tervisemaja rajamist, kus on ühendatud taastusravi, perearsti, koduõenduse ning eakatele mõeldud korterid," ütles keskuse juhataja Dag Nurm pressiteate vahendusel.

Ühine tervisemaja loob sünergiat ning annab patsientidele laiemad võimalused erinevate tervishoiuteenuste saamiseks ühest keskusest, võimaldades muu hulgas kasutada füsio- ja tegevusterapeutide, psühholoogide ning õendusabiteenuseid, teatas keskuse esindaja.

Haigla juurde on kavas rajada uut tüüpi teenusena eakatele mõeldud korterid, kus on võimalik tagada eakate iseseisev hakkamasaamine ning kindlustada 24-tunnine ligipääs kõrvalabile.

Nurme sõnul on lähiaastatel kavas hoone põhjalikult renoveerida ning rajada juurdeehitus. Tervisemaja renoveerimise ja ümberehituse projekteerimine algab lähikuudel, maja valmib kahe aasta pärast.

Põhja-Eesti Taastusravikeskus endise nimega AS Keila Taastusravikeskus on taastusravihaigla ning neuroloogiilise taastusravi suuna rajaja Eestis. Igal aastal saab haiglas abi 2500 peamiselt insuldihaiget ja neuroloogiliste probleemidega patsienti ning trauma- ja amputatsioonijärgset taastusravi vajavat patsienti. Samuti osutab haigla tööalase rehabilitatsiooni teenust osalise töövõimega inimestele nende tööturule aitamiseks ja töölt väljalangemise vältimiseks.

Taastusravikeskuses töötab 85 inimest, neist enamik on taastusravivaldkonna tippspetsialistid - arstid, füsioterapeudid, tegevusterapeudid, logopeedid, psühholoogid.

Lisaks taastusravihaiglale tegutsevad Pelgulinna tervisemajas täna Sõle ja Kristiine perearstikeskus, Tallinna kiirabi, Rehabilitatsioonivahendite abikeskus ning Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarstid.

Laadimine...Laadimine...