Põhja-Tallinna ja Haabersti elanikud hääletasid ühendava bussiliini poolt

Esimene sümboolne bussireis Põhja-Tallinnast Haaberstisse ja tagasi toimub juba eeloleval nädalavahetusel. Buss väljub laupäeval, 26. mail kell 15.20 Maleva peatusest.

Põhja-Tallinna ja Haabersti elanikud hääletasid ühendava bussiliini poolt

Esimene sümboolne bussireis Põhja-Tallinnast Haaberstisse ja tagasi toimub juba eeloleval nädalavahetusel. Buss väljub laupäeval, 26. mail kell 15.20 Maleva peatusest.

Haabersti ja Põhja-Tallinna elanikud pooldavad ideed luua bussiühendus kahe linnaosa vahel. Väike-Õismäe ja Kopli vahelise otseliini käivitamist pooldasid 94 protsenti küsitluses osalenutest. Küsitluse tulemuste põhjal teevad linnaosavalitsused ametliku ettepaneku Tallinna Transpordiametile uue bussiliini avamiseks.

"Meie jaoks oli oluline mõista, kui ulatuslik on nõudmine uue bussiliini järele. Kõige lihtsam viis seda välja selgitada, on küsida otse inimeste käest, nagu oleme ka mitmes teises küsimuses varasemalt teinud," ütles Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on oluline, et bussiliiklus Haaberstis tervikuna paraneks ning elanikele oleks tagatud otseühendused teiste linnaosadega ilma ümberistumiseta. "Haabersti on arenev linnaosa ja viimaste aastatega on linnosasse juurde ehitatud palju uusi eramuid ning kortermaju. Elanike sõidusuunad on ajaga muutunud ning lisaks otseliinile Haabersti ja Põhja-Tallinna vahel ootavad bussiliikluse paranemist ka Tiskre ja Astangu elanikud," ütles Jürgenson.

Kahe linnaosavalitsuse poolt korraldatud küsitlusest võttis osa 6273 inimest, neist 3378 Põhja-Tallinnast ja 2228 Haaberstist. Ülejäänud 667 inimest, ehk natuke üle 10 protsendi vastajatest olid teistest linnaosadest.

Küsitlus toimus ajavahemikus 03.-15.05.2018, oma häält oli võimalik anda ka linnaosade Facebooki lehtedel, samuti statsionaarsetes küsitluspunktides Põhja-Tallinnas ja Haaberstis, mis olid avatud linnaasutustes nende lahtiolekuaegadel. Lõviosa vastanutest (ligi 80 protsenti) andsid hääle interneti kaudu.

Küsitluse tegemist ajendasid mõlema linnaosa elanike pöördumised, kes soovisid sõita Haabersti ja Põhja-Tallinna vahel mugaval ajal ja ümberistumisteta. Linnaosade spetsialistid pakkusid välja, et selline otseliin võiks kulgeda Väike-Õismäe lõpp-peatusest mööda Paldiski maanteed ja Sõle tänavat kuni Maleva peatuseni.

Tulenevalt sellest, et mõlema linnaosa elanikud väljendasid selget vajadust Põhja-Tallinna ja Haabersti vahelise ühistranspordiühenduse parandamiseks, teevad linnaosavalitsused ühise ettepaneku Tallinna Transpordiametile uue bussiliini avamiseks.

Kui palju aega võtab selle küsimuse menetlemine pole veel teada, kuid esimene sümboolne bussireis Põhja-Tallinnast Haaberstisse ja tagasi toimub juba eeloleval nädalavahetusel. Buss väljub laupäeval, 26. mail kell 15.20 Maleva peatusest marsruudil Maleva – Lõime – Madala - Ehte-Nisu - Kolde pst - Lille – Nurmenuku – Kullerkupu – Väike-Õismäe ja viib kõiki soovijaid traditsioonilisele pereüritusele "Haabersti kevad 2018", mis toimub vastvalminud Väike-Õismäe amfiteatris. Esinevad Taisi Laululapsed, Kentukid, Black & White, Taisi ning Karavan. Õismäe tiigi kaldal ootavad erinevad atraktsioonid ning tegevused lastele ja noortele. Kontsert on kõigile tasuta.

Buss tagasi Põhja-Tallinnasse väljub kl 21.15 Väike-Õismäe peatusest ja kulgeb samal marsruudil.

Laadimine...Laadimine...