Politsei eest põgenenud mootorrattur sai tagaajamise käigus põrutada

Reedel mootorrattal politsei eest põgenenud 49-aastasel mehel tuvastati haiglas kergemad põrutused ning hospitaliseerimist ta ei vajanud.

Pilt: Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne
Politsei

Politsei eest põgenenud mootorrattur sai tagaajamise käigus põrutada

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Reedel mootorrattal politsei eest põgenenud 49-aastasel mehel tuvastati haiglas kergemad põrutused ning hospitaliseerimist ta ei vajanud.

Politsei pidas mehe väärteokorras kinni ja toimetab ta nädalavahetuse jooksul kohtu ette. Lisaks sõidukiiruse ületamisele, peatumismärguande eiramisele ja muude liiklusnõuete rikkumisele pannakse mehele süüks ka nõuetekohaselt registreerimata mootorrattaga liiklemist, teatas politsei.

Politseinikud tegid õhtul Jõhvis patrullide eest läbi linna kihutades põgenenud mootorratta peatamiseks hoiatuslasu õhku ja lõpetasid tsiklimehe teekonna sõiduki tagaratast rammides.

Reede õhtul enne kella seitset fikseerisid politseinikud Tallinna-Narva maanteel Jõhvi lähistel liikunud mootorrattal Suzuki kiiruse vähemalt 141 km/h alas, kus piirkiiruseks oli 110 km/h. Politseipatrull sõitis kaherattalisele järele ja andis peatumismärguande, kuid tsiklijuht otsustas masinale hoogu lisada ja kihutas Jõhvi linna sisse.

Mootorrattas ületas lubatud sõidukiirust kõvasti ja tegi ohtlikke manöövreid ka linnas, seades ohtu nii kaasliiklejate kui ka enda elu, mistõttu kaasati juhi tabamiseks abijõude. Politseinikud proovisid mootorrattal mitme patrullsõidukiga tee ära lõigata, kuid rattur põgenes, kasutades selleks muuhulgas kõnniteid.

Pärast kümmekond minutit kestnud tagaajamist jõudis mootorratas Jõhvi linna äärel Sompa tänava lähistel asuvale tühermaale. Seal tulistas üks politseinik hoiatuslasu õhku, ent ka see ei peatanud ratturit. Et mootorratas tee peal seisnud betoonplokist mööda ei manööverdaks ja patrullsõidukeid seetõttu oma selja taha ei jätaks, otsustasid politseinikud tsikli tagaratast väikesel kiirusel rammida. Mootorratas kukkus pikali ning seda juhtinud mees saadi kätte.

Laadimine...Laadimine...