Politsei otsib septembris Tallinnas Mustamäel tüdrukut ahistanud meest

26. septembril sai politsei teate, et Tallinnas Mustamäel Liivaku peatuse juures lähenes seni tuvastamata mees 10-aastasele tüdrukule, haaras temast kinni ja võttis jõuga enda haardesse.

Pilt: Scanpix

Politsei otsib septembris Tallinnas Mustamäel tüdrukut ahistanud meest

26. septembril sai politsei teate, et Tallinnas Mustamäel Liivaku peatuse juures lähenes seni tuvastamata mees 10-aastasele tüdrukule, haaras temast kinni ja võttis jõuga enda haardesse.

Politsei otsib meest, kes ahistas septembri viimasel nädalal Tallinnas Mustamäel Liivaku peatuse juures 10-aastast tüdrukut.

26. septembril sai politsei teate, et Tallinnas Mustamäel Liivaku peatuse juures lähenes seni tuvastamata mees 10-aastasele tüdrukule, haaras temast kinni ja võttis jõuga enda haardesse, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja BNS-ile. Juhtunu osas alustas politsei kriminaalmenetlust.

Senistel andmetel on mees keskealine ja ta räägib aktsendiga eesti keelt. Ta on 170-175 sentimeetrit pikk, tüsedama kehaehitusega, ümara näoga ja etteulatuva lõuaga. Rünnaku hetkel kandis ta juukseid patsis, mis olid peapealt sildaks kammitud ning ümmargusi prille. Mehel on nelinurkne tume vunts nina all ning tema lõuaots on samuti nelinurkselt habetunud.

Praeguse informatsiooni järgi asus mees tüdrukut jälitama, kui too väljus Liivaku peatuses trollist number neli. Mees järgnes tüdrukule kuni jõuti lähedal asuva kaupluseni. Seal lähenes mees tüdrukule, haaras temast kinni ning võttis jõuga enda haardesse. Olukorda sekkus läheduses olnud mees, misjärel kahtlustatav põgenes.

Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna juhi Veiko Randlaine sõnul asusid politseinikud asjaolusid välja selgitama. "Töötame aktiivselt mehe tabamise nimel. Oleme läbi vaadanud piirkonna turvakaamerate salvestised. Samuti profileerisime piirkonna riskiisikuid, kelle varasem käitumismuster viitab sarnasele käitumisele. Vajame siiski rohkem teavet, et koguda tõendeid isiku väljaselgitamiseks," sõnas Randlaine, kes palus sekkunud mehel politseiga ühendust võtta.

Randlaine sõnul on oluline, et inimesed annaksid sellistest juhtumitest koheselt teada hädaabinumbril 112. "Nii saab politsei reageerida operatiivselt ning asuda kuumadel jälgedel teo toimepanijat tabama. Häirekeskusega suheldes tuleks jagada võimalikult palju teavet, mis aitaksid inimest tuvastada - välised tundemärgid ja eritunnused, riietus ja inimese liikumissuund. Mida hiljem jõuab meieni info kuriteost, seda keerulisem on asjaolusid selgitada, tõendeid koguda ja kurjategijat tabada."

Politsei palub Mustamäel olnud lapse ahistamist näinud, kirjeldusele vastavat meest teadvatel või muud abistavat informatsiooni anda oskavatel inimestel võtta ühendust politseiga telefonidel 612 5723 või 5301 9901 või saates e-kiri igor.uskevits@politsei.ee .

Laadimine...Laadimine...