Politsei pidas Võrus kinni kasuisa tapmises kahtlustatava mehe

Võrus avastati ühest korterist eaka mehe torkehaavadega surnukeha ja politsei pidas tapmises kahtlustavana kinni tema kasupoja.

Pilt: Scanpix/Pilt on illustratiivne

Politsei pidas Võrus kinni kasuisa tapmises kahtlustatava mehe

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Võrus avastati ühest korterist eaka mehe torkehaavadega surnukeha ja politsei pidas tapmises kahtlustavana kinni tema kasupoja.

Laupäeva pärastlõunal laekus häirekeskusele teade, et Võrus Petseri tänaval korterist avastati 71-aastase mehe lõikehaavadega surnukeha, mille leidis hukkunu abikaasa, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA) BNS-ile. Politsei alustas kriminaalmenetlust, et selgitada välja juhtunu üksikajad ning raske kuriteo toimepanija. Seni kogutud andmetele tuginedes viibis eakas mees 20. juuli õhtul oma kodus koos 31-aastase kasupojaga, keda oli alust kahtlustada ka kuriteo toimepanemises.

Politseipatrullid ja piirkonnapolitseinikud asusid kontrollima kohti, kus kuriteos kahtlustatav liikuda ja viibida võiks. Juba samal õhtul peeti raskes joobes 31-aastane mees Võrus Kreutzwaldi tänaval kinni ja viidi arestimajja.

"Tapmise ja mõrvade puhul on valdavalt tegu isiklikul pinnal tekkinud konfliktide ehk olmetülidega, kus sageli on mängus olnud ka alkohol või narkootikumid. Piiritu alkoholi tarbimine ja sellega kaasnev joove mõjutavad inimese käitumist ning sellises seisundis ta ei mõtle ei oma tegudele ega nende tagajärgedele," ütles Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk pressiteate vahendusel.

Millised sündmused täpsemalt raske kuriteoni viisid, selgitatakse välja kriminaalmenetluses, mis hetkel käib tapmist käsitleva paragrahvi alusel. Esialgu on kahtlustatav kuni 48 tunniks kinni peetud. Lõuna ringkonnaprokuratuur otsustab esmaspäeval, kas esitada vahistamistaotlus või mitte.

Sel aastal on Eestis registreeritud 22 tapmist ja mõrva, sealhulgas tapmise- ja mõrvakatset. Mullu samal ajal oli registreeriti selliseid raskeid kuritegusid 21 juhul.

Laadimine...Laadimine...