Politsei puistas Tallinna ja Pärnu kanepitooteid müüvaid poode

"Tooteid hankides tuleb veenduda, et need on seaduslikud. Vastutus lasub toote kauplejal," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre. 

Pilt: Scanpix

Politsei puistas Tallinna ja Pärnu kanepitooteid müüvaid poode

Toimetaja: Sandra Lepik

"Tooteid hankides tuleb veenduda, et need on seaduslikud. Vastutus lasub toote kauplejal," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre. 

Eile lõuna paiku algasid menetlustoimingud kaheksas Tallinna vanalinnas ja kesklinnas asuvas kanepitooteid müüvas poes, kuna politsei arvates võisid neis müüdavad tooted sisaldada lubatust suuremal määral THC-d ehk tetrahüdrokannabinooli, vahendas BNS. Üks läbiotsimine toimus ka Pärnu linnas asuvas poes.

Läbiotsimised toimusid Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talituse ametnike poolt 23. augustil alustatud kriminaalmenetluse raames.

Tambre sõnul näitavad kogutud andmed, et poes müüdavates toodetes võib THC sisaldus ületada lubatud määra, milleks on 0,2 protsenti.

"Kõnealustes poodides müüdavad kanepitooted sisaldavad kauplejate sõnul peamiselt CBD-d ehk kannabidiooli, mis on üks kanepis sisalduvaid toimeaineid. Kanepi toimeainetest on keelatud THC selle psühhotroopse toime tõttu. Meil on alus arvata, et neis poodides müüdavates kanepitoodetes võib THC sisaldus olla lubatust kõrgem ehk üle 0,2 protsendi. Läbiotsimisel konfiskeerisime hulga kanepitooted, sealhulgas erinevad kanepitaime osasid, mille saadame kontrolliks ekspertiisi," ütles Tambre.

Tambre sõnul peab iga ettevõtja olema kursis, milliseid tooteid tema poes müüakse. "Tooteid hankides internetist ja välisriikidest tuleb veenduda, et need on seaduslikud. Vastutus lasub toote käitlejal ehk antud juhul kauplejal," lisas Tambre. Ta rõhutab, et kanepi kasvatamine narkootilise aine valmistamise eesmärgil on keelatud.

"Inimesed, kes kanepitoodetega tegelevad, peavad olema kursis regulatsioonidega. Põllumajandusliku tootmise eesmärgil võib kanepit kasvatada Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika asjakohase turukorraldusabinõu nõuete kohaselt ehk siis, kui THC sisaldus jääb alla 0,2 protsendi," lisas ta.

Kriminaalmenetlusi viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Laadimine...Laadimine...