Polygon Teater mängib Kumus Kurt Vonneguti "Õnne sünnipäevaks, Wanda June!"

Polygon Teater mängib 25. ja 26. veebruaril Kumu auditooriumis taas Kurt Vonneguti näidendit "Õnne sünnipäevaks, Wanda June!" Märtsis on etendust võimalik näha neljal korral.

Pilt: Polygon teater

Polygon Teater mängib Kumus Kurt Vonneguti "Õnne sünnipäevaks, Wanda June!"

Polygon Teater mängib 25. ja 26. veebruaril Kumu auditooriumis taas Kurt Vonneguti näidendit "Õnne sünnipäevaks, Wanda June!" Märtsis on etendust võimalik näha neljal korral.

"Õnne sünnipäevaks, Wanda June!" räägib lõbusa ja lihtsameelse loo meestest, kes naudivad tapmist ja nendest, kes seda ei naudi.

Harold Ryan (Tamur Tohver) on "alfa-isane", kes on sõja ajal tapnud 200 inimest ning jahikirest tulenevalt ka loendamatu arvu loomi. Kui Harold ootamatult koos oma aeglase taibuga sõjakangelasest sõbra kolonel Looseleaf Harperiga (Eero Spriit) pärast aastatepikkust kadunuksolemist koju ilmub, leiab ta eest tundmatuseni muutunud naise ja kodumaa. Haroldi naine Penelope (Karin Rask) on selleks ajaks loonud suhted kahe oma seaduslikust abikaasast täiesti erineva kosilasega – tolmuimejate müüja Herb Shuttle’i (Maarius Pärn) ja perearst Norbert Woodley’ga (Aarne Soro, Ugala). Tema poeg Paul (Kristjan Tammjärv, ) ei tunne oma isa äragi ja teab teda vaid legendide kaudu.

"Tegu väga hea ja nõudliku näidendiga. Vonneguti proosa paremikule omane sarkastiline, kuid leidlikult vahelduv autoripositsioon väljendub siingi. Polygoni lavastus on terviklik, intelligentne ja dramaatiline," kommenteeris teatrikriitik Veiko Märka.

"Tervikuna heast ansamblist jäi eriti silma Kristjan Tammjärv Paulina. Taas säras ka Karin Rask Penelopena. Tema puhul jääb juba mitmendat korda mulje, et Rask asub lava keskel, teda ümbritseb umbes meetri ulatuses aura ja alles siis tuleb kõik muu. Eero Spriit jätab mulje nagu olekski autor kolonel Harperi tragikoomilise, kuid sümpaatse rolli temale kirjutanud. Jääb mulje, et ta oli ühtemoodi süüdimatus olekus nii Nagasakile aatomipommi visates, seitse aastat Amazonase ürgmetsade indiaanlaste keskel sinist suppi süües kui ämma surnuks ehmatades," lausus Märka.

Näidendi lavastaja on Tamur Tohver ning kunstnik on Kalju Kivi. Muusika on loonud Maksim Galanin. 

Esietendus toimus 27. novembril Kumu auditooriumis. Etendused on 25. ja 26. veebruaril ning 3., 4., 28. ja 29. märtsil. Pileteid saab osta Polygon Teatri kodulehelt, Piletilevi müügipunktides üle Eesti ning vabade kohtade olemasolul tund enne etenduse algust kohapealt. Broneeringud gruppidele telefoni (566 89609) või e-maili teel: poly@poly.ee

Laadimine...Laadimine...