Polygon Teatri 10. aasta juubelietendus on tasuta

8. mail täitub Polygon Teatril ja Teatrikoolil kümnes tegugutsemisaasta. Selle puhul esietendub Kultuurikatlas komöödia raha pärast "Peatumine ristteel" ehk Jaan Tätte "Ristumine peateega".

Pilt: Kuvatõmmis

Polygon Teatri 10. aasta juubelietendus on tasuta

8. mail täitub Polygon Teatril ja Teatrikoolil kümnes tegugutsemisaasta. Selle puhul esietendub Kultuurikatlas komöödia raha pärast "Peatumine ristteel" ehk Jaan Tätte "Ristumine peateega".

Komöödia "Peatumine ristteel" on teravmeelse dialoogiga ja ettearvamatu sündmustekäiguga lugu sellest, kuidas raha mõjutab meie mõtlemist, tundeid ja eesmärke. Raha võib sünnitada ja hävitada sõprust. Kas ta suudab seda ka armastusega?

"Te teate Polygoni. Kui meil oleks neli miljardit dollarit, siis ehitaksime päevapealt oma teatritempli. Tätte esimene ja populaarseim näitemäng "Ristumine peateega ehk muinasjutt kuldsest kalakesest", kannab motos kirjutamispõhjust: raha", räägib lavastaja ja teatrijuht Tamur Tohver. "Polygon Teatril täitub sel aastal8. mail 10 aastat asutamisest! 2018 on ka EV 100. sünnipäev. See on peatumise koht. 10 aastat ebavõrdses konkurentsis riigiteatriga. Raha eest või raha pärast? Meie etendame seda lavastust kingituseks. Polygoni teatrisõpradele ja meie kõigi riigile."

Komöödia "Peatumine ristteel" on Jaan Tätte juba klassikaks saanud näidendi "Ristumine peateega ehk muinasjutt kuldsest kalakesest" lavastus Polygoni võtmes. Seda näidendit on edukalt mängitud kõikjal maailmas. Aeg on nüüd ristteel peatuda ka kodumaal. "Peatumine ristteel" ongi Polygonil juba 19-ndaks lavastatud algupärandiks. Ja Tätte kui klassik ei jää seekord üksi. Klassikast tunneme selles lavastuses ära sedapuhku veel ka Shakespeare'i "Kuningas Leari" ning "Romeo ja Julia".

OsadesKarin Rask, Siim Maaten, Eero Spriitja Tamur Tohver. Kunstnik Kalju Kivi. Originaalmuusika elavesituses Mait’Re. Lavastaja Tamur Tohver.

Kuidas Polygon Teater kümme aastat tagasi alguse sai jutustab teatri asutaja Tamur Tohver:
"Korraga oli tühi tuba ja Smedsi 10 aastat vana näidend, mille lavastamiseks ei olnud iial aega leidnud. Nüüd oli aeg seisma jäänud. Kiiret ei olnud. Oli "Külmapildid" tekst ja inimkõle-tühi varemeis Kultuurikatel. Mõtlesin, et nüüd on hea aeg. Ja mõtlesin, et leian lihtsalt inimesed, kes soovivad selles kaasa teha. Kunstnikuks kutsutud Reet Aus küsis aga, et miks ma kutselistega ei tee. Tõsi ta on… miks mitte, kui ma nendega pool elu tööd olin teinud… Kutsusin eluaegse sõbra Tarvo Kralli appi produtsendiks. Mina olin lõpetanud Raadioteatri, EBU ja filmikompaniidega, tema oli lõpetanud Muusikaliteatriga. Olime näinud palju raiskuläinud ressurssi- aega, raha, suhteid… Ja soovisime teha väikeselt ja lihtsalt. Nüüd saab sellest 10 aastat… Me ei teadnud, et algas erateatrite uus laine. Me istusime köögilaua taga ja mõtlesime- et mis oleks, kui paneks MTÜ nimesse sõna "teater", kas Kultuurkapitalile meeldiks see rohkem? Panime. Meeldis.

Aasta pärast tuli järele teatrikool. Just kool, mitte stuudio või näitering. Sest koolil on õppekava, eesmärk ja erinevad õpetajad. Me ei soovinud kasvatada endale uusi näitlejaid või järelkasvu. Me soovisime jagada oma maailma, nii nagu ta meid kasvatas ja toestas. Teatri kaudu. Sõprade kaudu. Õlg õla kõrval.

Ja teeme seda tänaseni. Aitäh, et meile see võimalus on antud. Ma soovin tänada siin kõiki, kes mõistavad meie ütlust: Polygon on just need inimesed, kes sel ajahetkel siin on. Muu ei loe."

Esimesele 50-le teatrihuvilisele kingib Polygon Teater esietendusele oma sünnipäeva puhul tasuta pileti Polygoni veebi vahendusel.
Esietendus 8. mail 2018 Tallinna Kultuurikatlas. Etendused: 9. mai ning 6.-8. august Tallinna Kultuurikatlas, 26.-29 juuli ja 1.-4 august 2018 Kernu mõisas.

Veel Polygon Teatrist ja Teatrikoolist 

Laadimine...Laadimine...