Postimehe senine peatoimetaja Lauri Hussar siirdub poliitikasse

Postimehe vastutav väljaandja Merili Nikkolo pidas kahetsusväärseks, et Hussar tegi oma otsuse teatavaks alles vahetult enne kandidaatide registreerimise lõppu, põhimõtteliselt viimasel minutil.

Pilt: Scanpix

Postimehe senine peatoimetaja Lauri Hussar siirdub poliitikasse (3)

Toimetaja: Moonika Tuul

Postimehe vastutav väljaandja Merili Nikkolo pidas kahetsusväärseks, et Hussar tegi oma otsuse teatavaks alles vahetult enne kandidaatide registreerimise lõppu, põhimõtteliselt viimasel minutil.

Reedel teavitas Lauri Hussar Eesti Meediat oma otsusest ühineda erakonnaga Eesti 200 ning kandideerida eelseisvatel riigikogu valimistel, vahendas BNS.

Postimehe vastutav väljaandja Merili Nikkolo lausus, et Eesti Meedia lõpetas samal päeval Hussariga töösuhte. "Täname Laurit tehtud töö eest, kuid samas on äärmiselt kahetsusväärne, et ta tegi oma otsuse teatavaks alles vahetult enne kandidaatide registreerimise lõppu, põhimõtteliselt viimasel minutil," lausus Nikkolo. "Selline käitumine Eesti suurima päevalehe peatoimetaja poolt paneb Postimehe keerulisse olukorda, kus võidakse kahtluse alla seada nii meie usaldusväärsus ja ajakirjanike professionaalne töö. See heidab varju ajakirjanduse sõltumatusele tervikuna."

Nikkolo kinnitas, et Eesti Meedia ja Postimees seisavad jätkuvalt vaba ja sõltumatu ajakirjanduse eest. "Kuna meie töö on kõigile nähtav, siis peita pole meil midagi ning kõik saavad meie tegemistele hinnanguid anda," lausus Nikkolo. "Kui vaadata meie sisu, siis pole kahtlust, et Postimees on teinud valikuid vastavalt ajakirjanduslikele väärtustele põhinedes ja teeb seda ka edaspidi," lausus ta.

Lähiajal alustab Eesti Meedia Postimehe peatoimetaja otsingutega. Seni on peatoimetaja kohusetäitja Eesti Meedia uudismeedia juht ja Postimehe vastutav väljaandja Merili Nikkolo.

"Nii ei tehta. Teine kollane kaart Eesti 200-le lühikese aja jooksul," kommenteeris sotsiaalmeedias keskerakondlasest Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid. Ta rõhutas, et igal inimesel on õigus maailmavaatele, ka Postimehe peatoimetaja Lauri Hussaril ei saa keegi keelata osaleda kandidaadina Riigikogu valimistel.

"Kuid otsuseid tuleb teha ja neist ka teada anda õigel ajal. Kui oleksin olnud samas rollis, mis tema, siis ma ei oleks võtnud vastu ettepanekut minna märtsis Riigikogu valimistele otse peatoimetaja toolilt. Oleksin ette näinud, et paratamatult heidab see varju Eesti ühele juhtivale päevalehele ja kõigile, kes seal töötavad. Praegu küsivad Postimehe lugejad endalt, kas kõik need lugematud kriitilised pealkirjad, juhtkirjad ja karikatuurid tänase valitsuse erakondade kohta, olid (vähemalt osaliselt) ühe inimese ja ühe poliitilise jõu valimiskampaania. Postimehe toimetuses töötavad inimesed ning teised juhid ja omanikud küsivad sedasama."

Kaljulaidi hinnangul on Eesti 200-st ebaeetiline selline kandideerimisavaldus vastu võtta. "Sest ka neile jätab see jälje, et see erakond tuleb poliitikasse ebaausaid võtteid kasutades. Veel üks rumal olukord, mida oleks olnud võimalik vältida, kui oleks pisut ette mõtlemist."

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...