President kinnitas Riho Ühtegi õlgadele brigaadikindrali pagunid

Ühtegi on olnud kaitseväe peastaabi ja maaväe staabi luureosakonna ülem, õppejõud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes ning luurepataljoni ülem.

Pilt: Scanpix
Eesti

President kinnitas Riho Ühtegi õlgadele brigaadikindrali pagunid

Toimetaja: Sandra Lepik

Ühtegi on olnud kaitseväe peastaabi ja maaväe staabi luureosakonna ülem, õppejõud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes ning luurepataljoni ülem.

President Kersti Kaljulaid kinnitas Kaitseliidu uue ülema Riho Ühtegi õlgadele brigaadikindrali pagunid, vahendas BNS. 

"Tänane päev – Eesti iseseisvuse taastamise päev – on vägagi kohane brigaadikindrali auastme andmiseks kaitseliitlasele ja Kaitseliidu ülemale Riho Ühtegile. Nii Kaitseliidu loomine 100 aastat tagasi kui ka taasloomine pea 30 aastat tagasi toimus enne Eesti riigi loomist ja taasloomist," märkis Kaljulaid. 

"Ka Riho Ühtegi liitus Kaitseliiduga juba 1990. aasta märtsis – mil Eesti iseseisvuse taastamiseni jäi veel poolteist aastat. Ja just neil päevil 29 aastat tagasi oli Riho Ühtegi nende seas, kes Toompeal, teletorni ja telemaja juures olid valmis ise putšistidele vastu astuma. Jõudu uuele kindralile Kaitseliidu arendamisel, et see muutuks veelgi efektiivsemaks ja võimalikule vastasele veelgi heidutavamaks väeks!" lisas riigipea. 

Juuni keskel võttis Ühtegi üle Kaitseliidu juhtimise. 

Riho Ühtegi on üks Kaitseliidu Tartumaa maleva asutajaliikmetest, kus ta 1991. aastal alustas ka oma ohvitserikarjääri.

Alates 2012. aastast on Ühtegi kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ülem. Oma teenistuse jooksul on kolonel Ühtegi olnud kaitseväe peastaabi ja maaväe staabi luureosakonna ülem, õppejõud Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes ning luurepataljoni ülem. Ta on osalenud välisoperatsioonidel Afganistanis ning olnud kaitseatašee Gruusias.

Ka koolitab kolonel Ühtegi Tallinna Ülikoolis riigikaitseõpetajaid ning panustab Kaitseliidu väikeüksuste taktika arendamisse.

Riho Ühtegi on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning Balti Kaitsekolledži kolonelide kursuse.

Laadimine...Laadimine...