President: õpetajatel on põhjust olla rõõmus ja naeratav

"Kui laps tuleb kooli, tahab ta näha rõõmsat ja naeratavat õpetajat. Usun, et tänases Eestis on ka õpetajatel põhjust olla rõõmus ja naeratav," rääkis president Kersti Kaljulaid.

Pilt: Arno Mikkor
Haridus

President: õpetajatel on põhjust olla rõõmus ja naeratav

"Kui laps tuleb kooli, tahab ta näha rõõmsat ja naeratavat õpetajat. Usun, et tänases Eestis on ka õpetajatel põhjust olla rõõmus ja naeratav," rääkis president Kersti Kaljulaid.

President Kersti Kaljulaid avaldas täna, kooliaasta avapäeval lootust, et Eesti õpetajate on põhjust olla rõõmus ja naeratav.

"Kui laps tuleb kooli, tahab ta näha rõõmsat ja naeratavat õpetajat. Usun, et tänases Eestis on ka õpetajatel põhjust olla rõõmus ja naeratav. Täna Vihasoo lasteaed-algkoolis esimesse klassi minejatele aabitsaid ulatades nägin ma naeratust kõigi laste nägudel," märkis riigipea sotsiaalmeedias.

Kaljulaidi sõnul kohtus ta tarmukate ja rõõmsate õpetajatega, kes teevad oma tööd südamega ja on selle üle uhked. "Soovin jõudu alanud kooliaastaks nii neile kui kõigile teistele õpetajatele. Ja loomulikult kõigile 147 190 lapsele ja noorele, kes täna kas siis esimest korda või uuesti koolipinki istusid," lisas president.

Riigipea rääkis lastele, et teab, et mõnikord võib õpitav tunduda igav ja akna taga toimuv palju põnevam. „Nagu Lotte on meid õpetanud, siis ei maksa alati vastu panna, sest õueski saab ju targemaks. Aga sellegipoolest peaks see, mida leiame kooliraamatutest, ja see, mida me teeme koolimajas koos õpetajaga, andma meile vähemalt ühe suure oskuse. See peaks andma oskuse ja teadmise, et kogu aeg tuleb midagi õppida. Ei ole nii, et kool saab läbi ja ülikool ka ja siis ei tule enam õppida. Me jäämegi õppima,“ sõnas riigipea aktusel.

Vihasoo koolis helises koolikell täna 30. korda ning esimesse klassi läks seitse last. Kokku õpib seal sel õppeaastal 36 last ning ühe lasteaiarühma jagu lapsi lasteaias.

Pärast avaaktust ning klassijuhatajatunde toimus Vihasoo koolis ka ümarlaud hariduslike erivajadustega laste ja laste hoolekande teemadel, kus lisaks riigipeale osalesid veel Vihasoo kooli õpetajad ja direktor Marika Astor, Kuusalu vallavolikogu esimees Enn Kirsman, haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna nõunik Tiina Kivirand ja sotsiaalministeeriumi laste hoolekandepoliitika juht Signe Riisalo.

Laadimine...Laadimine...