Projektiga "Sport Kooli" soovib liituda üha enam koole

"Vähesel liikumisel on kahjulik mõju nii laste tervisele kui ka õpitulemustele, pikemas plaanis nende tulevikule," märkis abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Pilt: Raepress

Projektiga "Sport Kooli" soovib liituda üha enam koole

"Vähesel liikumisel on kahjulik mõju nii laste tervisele kui ka õpitulemustele, pikemas plaanis nende tulevikule," märkis abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Alanud õppeaastal jätkub Tallinnas kooliõpilaste liikumisharjumuste tõstmiseks projekt "Sport Kooli" – tänavu sügisest on projektiga liitunud juba 18 kooli.

Abilinnapea ja projekti idee autori Mihhail Kõlvarti sõnul käivitas Tallinna spordi- ja noorsooamet koostöös haridusametiga aasta tagasi sügisel pealinna koolides pilootprojekti "Sport Kooli". "Vaatamata sellele, et Tallinnas oleme viimastel aastatel loonud mitmeid täiendavaid sportimisvõimalusi, on siiski meie lastel ja noortel kehaline aktiivsus ebapiisav. Vähesel liikumisel on kahjulik mõju nii laste tervisele kui ka õpitulemustele, pikemas plaanis nende tulevikule," märkis Kõlvart. "Meie eesmärgiks on suurendada kooliõpilastes liikumisharjumusi ja teisalt tutvustada lastele erinevaid spordialasid kvalifitseeritud treenerite käe all ja seda oma kooli juures. Soovime, et kõigil lastel ja noortel oleks terves kehas terve vaim."

Ühtlasi avaldas abilinnapea heameelt, et linna algatatud projekt on edukalt käivitunud ja koolid uue algatuse hästi vastu võtnud. "Tänavu kevadeks oli projektiga liitunud seitse kooli. Kui esialgu planeerisime sellest sügisest suurendada osalevate koolide arvu kümneni, siis selgus, et taotlusi esitanud koole oli mitu korda rohkem. Seega alustasime oktoobrist projektiga juba kaheksateistkümnes koolis," nentis Kõlvart.

Linna käivitatud programm "Sport Kooli" on suunatud eeskätt 7-8 aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tunnile täiendavalt ka liikumisharrastuse tunnis antud programmi raames.

Programm kestab õppeaasta lõpuni ehk 2018. aasta juuni alguseni. Projekti I perioodil tutvustatakse 12 erinevat spordiala: akrobaatika, võrkpall, jalgpall, karate, kick-boxing, taekwondo, korvpall, käsipall, võistlustants, judo, kergejõustik ja maadlus.

Sel õppeaastal projektiga liitunud koolid on: Merivälja Kool, Pirita Majandusgümnaasium, Läänemere Gümnaasium, Kuristiku Gümnaasium, Laagna Gümnaasium, Lasnamäe Põhikool, Südalinna Kool, Tallinna Humanitaargümnaasium, Järveotsa Gümnaasium, Õismäe Vene Lütseum, Mustjõe Gümnaasium, Ehte Humanitaargümnaasium, Tallinna Kunstigümnaasium, Karjamaa Põhikool, Kivimäe Põhikool, Mustamäe Humanitaargümnaasium, Kristiine Gümnaasium ja Ristiku Põhikool.

Laadimine...Laadimine...