Projektis "Jalgpall kooli!" on osalenud üle 25 000 lapse

Septembris neljandat korda käivitunud projekti "Jalgpall kooli!" raames on aastast 2014 üle Eesti 260 koolis toimunud jalgpallitundides kaasa löönud 25 463 last.

Pilt: Scanpix

Projektis "Jalgpall kooli!" on osalenud üle 25 000 lapse

Septembris neljandat korda käivitunud projekti "Jalgpall kooli!" raames on aastast 2014 üle Eesti 260 koolis toimunud jalgpallitundides kaasa löönud 25 463 last.

Kooliprojekti tänavuse hooaja külastustega tehti algust 11. septembril, kui Timo Teniste ja Sirje Roops käisid jalgpalli tutvustamas Lääne-Virumaal Simuna koolis, teatas Eesti Jalgpalli Liit BNS-ile.

Nende juhendamisel võttis erinevatest mängudest osa 39 last 1.–5. klassini. Samal nädalal külastati ka Tartu Herbert Masingu kooli, kus peetud treeningul osales 24 õpilast.

Tallinnas näitasid lastele harjutusi ning mänge treenerid Rauno Tutk, Aleksandra Ševoldajeva, Martti Pukk, Ats Kutter, Kelly Rosen ja Teet Allas. Esmalt mindi külla Reaalkoolile ning seal võttis tundidest osa 146 last. Pealinnas jõuti veel Pirita Majandusgümnaasiumisse ja Tallinna 53. Keskkooli, kus treenerid jagasid päeva jooksul jalgpallitarkusi vastavalt 150 ja 140 noorele jalgpallihuvilisele.

Septembri viimasel nädalal jõudis kooliprojekt ka Jõgevamaale Puurmani Mõisakooli, kus jalgpallitreening paigutus ideaalselt koolis toimunud liikumisnädalasse. Jalgpalliga sai väikeses koolis sinasõbraks 38 last.

Oktoobrikuus jõudis projekt viite erinevasse maakonda – külas käidi Muuga-Laekvere koolis (osales 47 õpilast), Sinimäe Põhikoolis (50), Rapla Ühisgümnaasiumis (146), Tallinna Õismäe Gümnaasiumis (222) ja Merivälja Koolis (170).

Novembri alguses on kahel korral külastatud Elva ning korra Jüri Gümnaasiumi ja Põlva kooli. Tartumaal võtsid trennist osa 1.–3. klassi õpilased, keda oli kokku 240, Jüri Gümnaasiumis tegi jalgpalliga lähemalt tutvust 150 noort õpilast ning Põlvas võttis külastusest osa 193 last.

Lisaks kooliprojekti treeneritele käisid erinevate koolide tundides õpetussõnu jagamas JK Tallinna Kalevi, Tartu JK Tammeka, FC Heliose, Raplamaa JK, FC Elva, Rae Spordikooli ja Põlva Lootose treenerid. Jüri Gümnaasiumis said noored üllatuse osaliseks, kui projektist võtsid aktiivselt osa ka Eesti meeste koondise mängijad.

Õismäe Gümnaasiumi õpetaja Ly Aruväli sõnul õnnestus treening nende koolis kenasti. "Projekt "Jalgpall kooli!" meeldis õpilastele, kõik olid tegevuses ja hõivatud ning said harjutustega ilusti hakkama. ​Harjutasid ka need õpilased, kes jalgpallist väga lugu ei pea. Oli tore ja emotsionaalne tund, staadion oli värviliste pallide järgi jooksvaid 1.–3. klasside õpilasi täis," võttis õpetaja tunni lühidalt kokku. "Projekt on tore ja kindlasti vajalik, õppida saavad nii õpilased, kui ka õpetajad," kiitis Aruväli ettevõtmist.

Laadimine...Laadimine...