Prokurör nõuab isa tapmises süüdistatavale pikka vangistust

Prokurör nõudis teisipäeval Pärnu maakohtus oma isa tapmises süüdistatavale mehele pikka vangistust.

Pilt: Scanpix

Prokurör nõuab isa tapmises süüdistatavale pikka vangistust

Prokurör nõudis teisipäeval Pärnu maakohtus oma isa tapmises süüdistatavale mehele pikka vangistust.

Prokuröri hinnangul on Alvari süü kehalises väärkohtlemises, seadusliku aluseta vabaduse võtmises ja tapmises tõendatud ning kohus peaks talle määrama 11-aastase vangistuse. Kuna mehel oli ka varasema süüteo eest osa karistusest kandmata, peaks ta kokku trellide taga veetma 11 aastat ja 19 päeva, vahendas BNS.

Alvari kaitsja leidis, et tapmissüüdistuses tuleks mees õigeks mõista ning teiste süütegude eest määrata vangistus kuni kohtuotsuse kuulutamiseni ja siis tuleks mees vabastada. Kohus kuulutab lahendi 6. juunil.

Möödunud aasta 2. septembril pöördusid 58-aastase Ahto lähedased abipalvega politsei poole, andes teada, et ei saa omaksega ühendust. Tuttavatel oli kadunud mehega viimane kokkupuude 28. augustil. Pärnumaal Tori alevikus elanud Ahto edasise liikumise kohta rohkem infot sel ajal polnud.

Teate peale alustas politsei lähikonnas inimeste küsitlemist ja aadresside kontrolli. Päev hiljem alustati maastikuotsinguga, kuid meest ei õnnestunud ikkagi leida. Nädal hiljem, 10. septembril tõmmati Tori jõest välja mehe surnukeha. Politsei tuvastas, et tegemist oligi kadunud Ahtoga.

Meediakajastus sellega lõppes, kuid vaid neli päeva hiljem vahistati kahtlustatavana mehe poeg Alvar, keda nüüd süüdistatakse isa mõrvas.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Annely Erm ütles, et peale tapmise süüdistab prokuratuur Alvarit vabaduse võtmises ja peksmiseski. “Prokuratuur on süüdistuse esitanud selles, et 2016. aasta algul sulges ta oma isa teadmata ajaks sauna, mais ja aprillis lõi teda, tekitades kehavigastusi,” selgitas Erm süüdistuse sisu.

Süüdistuse kohaselt tappis Alvar isa eelmise aasta 28. augustil, samal päeval, kui lähedased kadunukest viimati nägid, ja uputas surnukeha kuriteo varjamiseks jõkke. Süüdistuses pole täpsustatud, mil viisil Ahto tapeti. Politsei pidas Alvari kinni 12. septembril ja vahistas ta kohtu loal 14. septembril.

Politsei ja prokuratuur rõhutasid, et tõendid avaldatakse kohtuistungil ja praegu pole rohkem detaile võimalik avaldada.

Süüdimõistmise korral karistab kohus tapmise eest kuue- kuni 15-aastase vangistusega.

Laadimine...Laadimine...