Prototron toetab äkksurmade ennetamist 10 000 euroga

Rekordilise taotlusvooru tulemusena said Prototronilt kogusummas 20 000 euro suuruse toetuse täispuhutav lahas, elektrikitarri efektipedaal ning lahendus, mis aitaks ära hoida paljud südameseiskumisest tingitud äkksurmad. 

Pilt: Prototron

Prototron toetab äkksurmade ennetamist 10 000 euroga

Rekordilise taotlusvooru tulemusena said Prototronilt kogusummas 20 000 euro suuruse toetuse täispuhutav lahas, elektrikitarri efektipedaal ning lahendus, mis aitaks ära hoida paljud südameseiskumisest tingitud äkksurmad. 

Prototroni ekspertkogu ja Swedbanki juhatuse liige Heiki Raadik ütles, et nii tugevat ideede taset ei ole varem olnud. „See, et kevadvoorus esitatud ligi 300 taotluse seast oli väga suure potentsiaaliga ideed valdavas enamuses näitab, kui oluline roll on Prototronil Eesti startupmaastikul. Üle maailma eskaleeritavad ideed ja ka lõppvooru jõudnud välistiimide hulk on märk sellest, et innovatsioon ja nutikad lahendused ei tunne riigipiire.“
 
Suurima, 10 000 euro suuruse rahastuse sai meeskond Transformative, kes on tehisintellekti ja CERNis kasutatava analüüsitehnoloogia suutnud koos tööle panna nii, et suudavad kindlaks teha südameseiskumise kuni 4 minutit varem, kui see tegelikkuses juhtub.
 
5000 euro suuruse toetuse sai Airsplint, kes on välja töötanud täispuhutava lahase, mis aitab välimeedikul fikseerida traumakannatanu luu- ja sidekoe vigastusi päästeoperatsiooni käigus.
 
Meeskond FusionPedal sai samuti toetuseks 5000 eurot ja nemad on loonud kvaliteetse heliga kaasaegsed elektrikitarri efektipedaalid, mida on võimalik juhtida äpist.
 
Prototroni asutajaliikme Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor Renno Veinthal on õnnelik, et just TTÜ on innovaatilistele tehnoloogiavaldkonna start-up ettevõtetele hoovõtulauaks. "On rõõm tõdeda, et TTÜ Mektory, Tehnopoli ja Prototroni ühine start-upide toetamise ökosüsteem hakkab vilja kandma. Nii mõnigi nüüdseks edukas idufirma on saanud esimesed teadmised ja tegutsemisjulguse äriideede arenguprogrammist, osalenud TTÜ Mektory Startup konkursil ja saanud rahastuse Prototronist. Meeskond FusionPedal on suurepäraseks näiteks," tõdeb Veinthal. "Loodan, et maailmamuutvate ideedega ettevõtteid sirgub meie koostööst järjest enam."
 
"Investorite puhul on alati oluline otsustuskoht, kas minna oma raha paigutama turvalisemalt või toetada väga suure potentsiaaliga, kuid riskantsemat ettevõtmist. Sellest Prototroni voorust tuli nii üht kui teist," märkis Tehnopoli juht Jaak Raie ja lisas, et Tehnopol pakub omalt poolt meeskondadele turvalist keskkonda, milles areneda ja kogu inkubaatori käsutuses olevat know-how´d, et idee jõuaks reaalselt turule.
Prototroni 2017. aasta kevadine voor oli taotluste poolest rekordiline - kokku esitati 298 ideed, millest paljud olid seotud toitumise, sportimise ja meelelahutusega ehk inimese igapäevaelu mugavamaks muutmisega.
 
2012. aastal Swedbanki, Teaduspargi Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud prototüüpimise rahastu Prototron on tänaseks rahastanud 50 idee prototüüpimist kogusummas ligi 600 000 eurot. Mitmetest meeskondadest on kasvanud rahvusvaheliselt tuntud edulood nagu Lingvist, Flydog, coModule, GlobalReader, Sprayprinter ja ShipitWise. Rahastajatena on liitunud Utilitas ja Hedman Partners.
Järgmisesse vooru saab taotlusi esitada 1. juunini: www.prototron.ee.
Laadimine...Laadimine...