18 kommentaari

Elust

Vasta kommentaarile

Nõustun ühe eelneva lapsevanema kommentaariga, psühhiaatrid on kas mugavad või ei viitsi oma tööd teha, peoga rahusteid ja laps teeb enesetapu. Psühhiaater paneb lapsele mingi jama kõrvade vahele ning välja seda enam sealt ei saa.

Jaak J.

Vasta kommentaarile

Psühholoogil on õigus. Tõde on aga valus kuulata. samas nendest kommentaaridest loeb vastuse välja: olen väsinud; ta oskab juba ise ka toime tulla; riik ja lasteaed on süüdi. Ei nõustu, et aastakümneid tagasi oli lastevanematel rohkem aega. Tööpäevad olid sageli üle 8 tunni. peale tööd tuldi koju pere juurde. Ei käidud klubides, baarides, jõusaalides.
Suuri probleeme tekitab ka ebastabiilne pereelu. Laps kirjutab: "Praegult on minu kasuisa....". Kusjuures on tal raskusi nende eelmiste meenutamisega.

riina

Vasta kommentaarile

ega tõesti, mina olen täpselt samuti väsinud, lisaks olen üksikema, sest ei kavatsenud ainult lapse pärast mehega koos elada, mul on ka tunded, sellegi poolest püüan tegeleda lapsega nii kuidas jaksan ja ta ise juba tegeleb oma asjadega ka iseseisvalt ja ei vaata ainult telekat v tahvlit. ta on 5a. aga tõsi ta on, et tööpäevad on väsitavad ja eriti veel, kui kodus pean ju ka kõigega ise tegelema. samas lapse nägemine teeb jälle meele rõõmsamaks ja annab energiat, niiet saame hakkama.

Lapsevanem

Vasta kommentaarile

Kõige hullem on õigustuste otsimine. Nagu ikka, kes tahab tegeleda leiab võimaluse, kes ei taha, leiab 1000 põhjust. Tegelikult on see Teie enda laps, kes on samasugune inimene, nagu Teie ise - oma heade ja veadega, oma kurbuste ja rõõmudega. Vaadake, missuguseks Teie psüühika muutub, kui Teid tõrjuvad kolleegid, tuttavad, sõbrad, istute isolatsioonis ja tunnete et olete kogu aeg kellelegi jalus, Teiega suheldakse üleolevalt ja antakse korralikult peksa, kui julged suu lahti teha.

Laps vajab inimlikku, heatahtlikku ja sooja suhtumist ning distsipliin tuleneb lugupidavast kasvatusest mitte lapse totaalsest alandamisest või täielikust ignoreerimisest. Samuti ei ole laps mingi kohustus, milles riiki või haridussüsteemi süüdistada, see on Teie enda väike armas inimene - jumala pärast tegelege temaga natukenegi, siiral tegelege ja asjad muutuvad imeväel.

kontorirott postitas:

Kusjuures vaimse töö tegija väsib päeva jooksul tööl suhtlemisest nii ära, et isolatsioonis-omaette üksi olemine on lausa õnnistus!

noorik

Vasta kommentaarile

Asi ei ole enamasti mugavuses, vaid selles, et vanematel on pikad kurvavad tööpäevad ja õhtuks on nad ise nii väsinud, et lihtsalt ei jaksa enam lastega tegeleda! Vaimne kurnatus, tahaks koju jõudes keskmine ema-isa lihtsalt diivanile ja puhata, VAIKUSES.

lapsevanem

Vasta kommentaarile

Loo pealkiri on just selline häbistav ja märgistav, nagu dr sõnul olla ei tohiks, ega kutsu üles arenemisele, vaid mõistab hukka. Sellest algabki tunne, et ühiskond ei toeta, vaid näitab näpuga. Selle tulemusena mitte nii täiuslik lapsevanem heitub, mitte ei hakka paremuse poole püüdma .
Tsitaat: "Kui teeme kellelegi häbi, lülitame ta välja, märgistame ära, siis see blokib inimese elu niivõrd, et ta ei suuda oma tegelikke võimeid rakendada."
Loodan, et see pealkiri oli toimetaja möödalask, mitte psühhiaatri soov.

miki postitas:

Pealkirja üle otsustab reeglina tegev- või peatoimetaja, mitte autor ise ega ammugi mitte loo allikas.

????

Vasta kommentaarile

Me võime lastega koos aega veeta ja kõikjal käia sihelda mängida , aga pigem teeb me haridussüsteem seda et lapsed on sellised nagu nad on. Jah stagnaaegu taheti koolis käia kuna esimene klass hakkas Ast ja Bst peale ja sai ka mängida vahetunnis sai ka näksida kui nälg pitsitas , kuid nüüd, mis on nüüd .... esinene klass peab kohe hakkama kirjatähti lugema kirjutama ja seda tuleb teha soravalt ja kiri peab olema ilukiri, matemaatika juba sel tasemel mis mõnel oli 4-5 klass. Lasteaias sai ka stagnaaegu õpitud mängides Ad ja Bd ning liitmisihi tuli ette. Nüüd aga mis teeb lasteaed? Midagi ei tee ja sellega ka peavad vanemad lapselt röövima lapsepõlve. 12 tundi tääl olles hakkad peale tööd pingsalt lugema kirjutama matemaatikat õppima 100 piires esimese klassi laps siis. Erinevad kujundid nt silindrid hulktahukad trapetsid tetraeedrid jne. mida me ise õppisime 3-5 klassis. Lisaks kõigele muule kohustuslik kirjand koos lugemispäevikuga õppetöö ajal on üle mõistuse ... meil oli suveti need asjad ... peale selle et ülepäeviti on esimeses klassis tunnikontrollid jne. Tintenpenniga kirjutamine kui veel kirigi pole korrektne, pluss kõigele sellele meeletud kodutööd, 3e päevaga eesti hümn pähe mida me saime ikka nädal 2 õppida jne.... Me tegeleme lastega väga palju aga siin on asi koolides ja tänapäeva haridussüsteemis mis keeravad me lastele täiega ja siis küsivad lapsed miks riik meid vihkab????? Sedasi need depresioonid ja käitumis häired tekivadki... Ei tasu vanemaid süüdistada kui riik hoolib narkomaanidest ja pättidest rohkem kui muudest normaalsetest inimestest.

kat postitas:

Kus asub selline lasteaed, kus midagi ei tehta? Väga-väga paljudes lasteaedades ikka tehakse küll - mängitakse ja õpitakse läbi mängu oskust inimesena inimeste keskel elada. Mängides saavad selgeks tähed-numbrid. mängides tuleb lugemis- ja arvutusoskus. Mängides saavadki selgeks kõik olulised asjad. Tutvuge lähemalt lasteaia õppekavaga, külastage tegevusi. Kui nüüd riigist rääkida, siis - teeb see riik mis ta teeb, laps on ikka Teie ja vastutus on ka. Ja kui Teie laps küsib, et miks riik meid vihkab, siis see küsimus on siiski rohkem teiepoolne sisendus, kui lapse enese mõte.

mann postitas:

Mis koolist käib jutt? Ja mis lasteaiast? Meil Pärnus kõik algtõed mängides selgeks saanud. Lastead oli suurepärane. Kool samuti.

mina

Vasta kommentaarile

täpselt nii ongi,lapsevanemad ärge hakake kohe end kaitsma.Lapse muretsemine on ikka jätkuvalt üks asi aga see laps tuleb ka kasvatada üles.Need on tõed,mis ajas ei muutu.See jutt on paljudele lapsevanematele.

Bla

Vasta kommentaarile

Ma olen oma lapsega rohkem tegelenud 3a jooksul kui mu enda isa minuga 40a jooksul.

lapsevanem

Vasta kommentaarile

Psühhiaatrid on ise läinud mugavaks või jäävad muutustest ajas maha. Minnakse lihtsama vastupanu teed, peoga rahusteid ning noorele mõte kõrvade vahele, mida sealt enam välja ei saa.

1 2
Laadimine...Laadimine...