Puitmajatootjad kutsuvad vabaõhumuuseumisse Puitmajapäevale

Puitmajatootjad kutsuvad Eesti Vabaõhumuuseumisse laupäeval toimuvale Puitmajapäevale.

Pilt: Scanpix
Tallinn Eesti

Puitmajatootjad kutsuvad vabaõhumuuseumisse Puitmajapäevale

Toimetaja: Vesta Reest

Puitmajatootjad kutsuvad Eesti Vabaõhumuuseumisse laupäeval toimuvale Puitmajapäevale.

Erakordne võimalus on külastada vabaõhumuuseumi uut valmimisjärgus museaalhoonet – kaasaegset puidust tehasemaja. Toimub käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlus, tööriistade mess ning mitmed seminarid ja töötoad. SA Eesti Vabaõhumuuseumi juhatuse liikme Tanel Veeremaa sõnul on päeva eesmärk tutvustada puidusektori olulisust ja väärtustada puitu ehitusmaterjalina. 

"Puitmajapäev on esimene sündmus, mis seotud vabaõhumuuseumi kõige uuema museaalhoonega – augustis 2019 valmiva 21. sajandi tehasemajaga. Uus hoone hakkab tegutsema ka puitehitise kompetentsikeskusena, kus tutvustatakse Eesti puitmajade ehitustehnoloogiaid ja arhitektuuri kõrget taset. Samuti saame edaspidi veel edukamalt kõnetada oma külastajaid loodussõbraliku ehituse ja elulaadi teemal."

Eesti Puitmajaliidu tegevjuhil Lauri Kivilil on hea meel, et Eesti puitmajaehitus on jõudmas tagasi oma juurte juurde ja seejuures ka kodusele kliendile lähemale. "Tegutseme sektorina aktiivselt välismaal, kuid piltlikult on tänapäevase puitmaja ehitamisega muuseumisse üks ring täis saamas. Meie sektori tehnoloogia ja areng on välja kasvanud samadest palkehituse võtetest, mida vabaõhumuuseumis presenteeritakse." Sektorina näeme, et puitehituse arengut negatiivselt mõjutanud Nõukogude aja pärand on kadunud. Puit kui "21. sajandi betoon" on ennast taas ehitusmaterjalina tõestanud ka kõige keerukamates objektides, lisas Kivil.


Laadimine...Laadimine...