Puuküürnikust vabanenud PERHi apteek avasi taas uksed

Apteeki sisse kolimine toimus loetud päevadega.

Pilt: Scanpix

Puuküürnikust vabanenud PERHi apteek avasi taas uksed

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Täna varahommikul alustas Põhja-Eesti Regionaalhaigla fuajees tegutsemist Benu Apteek, olles pinnalt lahkumast keeldunud eelmise rentniku väljakolimist oodanud 21 kuud. 

Benu Apteegi tegevjuhi Kaidi Kelti sõnul on apteegi avamine toimunud rekordkiirusel. “Kui peale hankevõitu olime 2017. aasta oktoobris valmis sisse kolima üleöö, vajalik sisustus oli kõik ette valmistatud, siis nüüd tuli eelmise rentniku jaanipühade varjus välja kolimine nii PERHile, Benule kui Ravimiametile ootamatuna. Sellele vaatamata oleme viimased nädalad saanud PERHi patsiendid ära teenindada naabermajas asuvas apteegis ja nüüdsest saame seda jätkata haigla fuajees,” selgitas Kelt. 

Tema sõnul on PERHis saadaval oluliselt laiendatud ravimivalik ning tihedat koostööd on selleks tehtud nii haigla arstide kui ka tarnijatega. “Kuna onkoloogia-hematoloogiakeskused tegutsevadki ainult Tallinnas Mustamäel ja Tartus Maarjamõisas, siis vajavad siinsed patsiendid spetsiifilisi vähi- ja valuravimeid, mida teistest apteekidest ei pruugi ilma ette tellimata saada. Vastavatud apteegis oleme taganud ka selliste ravimite kohese kättesaadavuse,” selgitas Kelt. Lisades, et apteek on Põhja-Eesti Regionaalhaiglas avatud esmaspäevast reedeni kell 8:30-18:30.

Laadimine...Laadimine...