Raamatukogud kutsuvad arvutitarkust õppima

Tänavusel tasuta arvutiõppe nädalal keskraamatukogus saab õppida, kuidas internetist tööd leida, turvaliselt internetis käia ning arvutis joonistada.

Pilt: Scanpix

Raamatukogud kutsuvad arvutitarkust õppima

Urmas Kaldmaa

Tänavusel tasuta arvutiõppe nädalal keskraamatukogus saab õppida, kuidas internetist tööd leida, turvaliselt internetis käia ning arvutis joonistada.

Sel nädalal saavad kõik, kes pole arvuti ja nutividinate kasutamisega sina peal, osaleda keskraamatukogu tasuta koolitustel ja töötubades. Keskraamatukogus ja selle filiaalides üle linna toimub koolitusnädal Get Online Week. 

Tänavu pöörab raamatukogu erilist tähelepanu e-teenustele, interneti kaudu töö otsimisele ja ettevõtlusele. Nädala kavas on uusi teemasid, näiteks arvutigraafika ja nutiseadmete turvalisuse koolitus. Edaspidi tahab raamatukogu neid koolitusi pidevalt pakkuma hakata.

"Meil on koos töötukassaga plaanis karjäärialane kiirnõustamine "Karjäärikiirabi" ja loeng e-maailma uppumise ohtudest," ütles keskraamatukogu arendusjuht Mari Sieberk. "Infotunnis "Tööotsimise uus ajastu" tutvustab töötukassa spetsialist uudseid meetodeid, mis abistavad tööotsingutel."

Pelguranna raamatukogus (Kangru 13) toimub nii eesti- kui ka venekeelne koolitus tööd otsivatele inimestele, keda abistatakse CV koostamisel.

Nädala raames toimuvad koolitused on mõeldud eelkõige neile, kes teevad IT-valdkonnas esimesi või peaaegu esimesi samme. Programmis on arvuti rühmakoolitused eakatele ja nutiseadmete kasutamise koolitus.

Keskraamatukogu muusikaosakond tutvustab muusikarakendusi. Infotund annab ülevaate veebikeskkondadest, kus saab talletada fotosid. Üks töötuba on pühendatud Facebooki lehe loomisele. Veebipäevikute infotund selgitab, mis on blogid ja milliseid veebikeskkondi blogide pidamiseks leidub. Koolituselt "Guugeldamine edasijõudnutele" saab kasulikke nippe, kuidas Google’s teema, raamatu vm kohta infot leida.

Arvutigraafika töötoas saavad selgeks tasuta programmide InkScape või GIMP algteadmised. InkScape sobib rohkem kujundamiseks ja illustreerimiseks, GIMP fototöötluseks ja joonistamiseks. Arvutigraafika ja nutiturvalisuse koolitus algavad Get Online Weeki raames.

Laadimine...Laadimine...