Rägavere vald anti politseisse ja kohtusse

Konflikt Mõedaku puhkebaasi müümisel viis selleni, et hanke võitja Rotand Arendus OÜ kaebas advokaadi vahendusel omavalitsuse kohtusse ja tegi kuriteoteate politseisse.

Pilt: Scanpix

Rägavere vald anti politseisse ja kohtusse

Konflikt Mõedaku puhkebaasi müümisel viis selleni, et hanke võitja Rotand Arendus OÜ kaebas advokaadi vahendusel omavalitsuse kohtusse ja tegi kuriteoteate politseisse.

Täpsemalt öeldes tehti kolmapäeval korruptsiooniteade keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroole Rägavere vallavolikogu viimase aseesimehe Rene Metsla ja vallavanema Virgo Koppeli kohta, vahendas BNS Virumaa Teatajat. Ida prefektuuri pressiesindaja Leana Loide ütles, et politseil on aega kümme päeva ehk kuni 3. novembrini, otsustamaks, kas alustada menetlust või mitte.

Rägavere vallavolikogu pidas oma viimase istungi vahetult enne valimisi Rakveres Wesenberghi hotellis. Päevakorras oli ainult üks punkt: Mõedaku puhkebaasi kinnistu müümine otsustuskorras MTÜ-le Rägavere Valla Huviklubi. Viimane on kinnistu rentnik ja selle juhatuse liige on Rene Metsla, kes taandas end volikogus arutelult ja otsustamisest, kirjutab Virumaa Teataja.

Esialgu müüdi puhkebaasi kinnistu, kuhu kuuluvad puhkemaja, kaev, puukuur ja väliköök, 52 000 euro eest hanke võitnud osaühingule Rotand Arendus. Notari juures ostumüügitehingu vormistamisest aga ei tulnud midagi välja. Omavalitsus leidis, et ostja on kehtestatud müügitingimustest loobunud.

5. oktoobril tunnistas Rägavere vallavalitsus oma korraldusega lõppenuks avaliku kirjaliku enampakkumise. Samal istungil oli varnast võtta MTÜ Rägavere Valla Huviklubi avaldus osta puhkebaasi kinnistu 53 000 euro eest. Vallavalitsus koostaski volikogu otsuse eelnõu, et rahvaasemikud otsustaksid müüa kinnistu MTÜ-le.

Hanke võitja hinnangul koormati kinnistut 2014. aasta detsembris ostueesõigusega MTÜ Rägavere Valla Huviklubi kasuks, mis omakorda muutis kinnistu müümise turuhinnaga peaaegu võimatuks.

Veel enne vallavolikogu istungit saatis OÜ Rotand Arendus esindaja, vandeadvokaat Tõnu Tuulas Rägavere vallavalitsusele kirja, kus märkis, et vald vahetas notarit ja uue notari juures hakati tema kliendile peale suruma varasemast kardinaalselt erinevat tehingu vormistamise viisi, mille järgi pidi ostja tasuma küll 52 000 eurot, kuid kinnistut endale ei saa. "Millise mõistliku põhjenduse järgi on võimalik selline müügilepingu sõlmimine, kus poolte õigused ja kohustused on niivõrd tasakaalust väljas?" küsis vandeadvokaat.

Rägavere vallavolikogu liikmetele saatis OÜ Rotand Arendus juhatuse liige Andres Haidak kirja, kus selgitas samuti tekkinud olukorda ja palus rahvaasemikel mitte heaks kiita päevakorra ainsat punkti. "Rotand Arendus OÜ kavatseb pöörduda koheselt kohtusse, juhul kui Rägavere vald jätkab meie õiguste rikkumist ja põhjustab meile kahju," märgitakse kirja lõpus.

Volikogu liige Raigo Rebane ütles istungil, et seoses puhkebaasi müügiga on jäänud väga palju küsimusi vastuseta. Volikogu esimees Arnu Lippasaar aga viitas vallavalitsuse ettevalmistatud eelnõule. "Mina usaldan vallavalitsust," sõnas volikogu juht.

Otsuse poolt hääletas viis, vastu oli kolm volikogu liiget. Volikogu istung ja tehing tehti nädala jooksul. Ostumüügileping vormistati notari juures 13. oktoobril, kaks päeva enne kohalike omavalitsuste volikogu valimisi. Praegu on Rägavere ja Laekvere vald liitunud Vinni vallaga. Vinni valla uude volikogusse pääses ka Virgo Koppel. "Ei tea sellest midagi," sõnas Koppel, kuuldes korruptsiooniteatest politseile. Koppeli sõnul ta endal süüd ei näe. "Need on kollektiivsed otsused," põhjendas ta ja lisas, et las uurivad.

"Tohoh, esimest korda kuulen," oli ka Rene Metsla üllatunud politsei huviorbiiti sattumisest. "Kindlasti ei tunne süüdi. Arvan, et volikogu ja vallavalitsus on kindlasti pädevad selliseid otsuseid tegema."

Laadimine...Laadimine...