Rahvusooper Estonia peab nädalavahetusel teatrilaata

Estonia hooaeg algas juba laupäeval sündmusterohke teatrifestivaliga, millele järgneb pühapäevane teatrilaat.

Pilt: Scanpix

Rahvusooper Estonia peab nädalavahetusel teatrilaata

Estonia hooaeg algas juba laupäeval sündmusterohke teatrifestivaliga, millele järgneb pühapäevane teatrilaat.

Pühapäevase teatrilaada avab päevajuht Marko Matvere, vahendas BNS. Keskpäeval tervitab välilaval külastajaid teatrijuht Aivar Mäe, mille järel kõlab avamäng Mozarti ooperile "Figaro pulm". Samal ajal pakub balletiala näidistrenni, balletisusside esitlust ja "Luikede järve" näidisproovi. Ooperialal aga vestlevad Aile Asszonyi, Mati Palm ja Arne Mikk teemal "Richard Wagneri "Lendav hollandlane" täna ja 30 aastat tagasi".

Lastealal saavad pisikesed printsessid proovida varvaskingi ning balletiseelikuid ja kaunistada krooni kalliskividega. Kohad on sisse võtnud rahvusooperi grimeerijad, kes soovijaile erinevaid loomanägusid ette maalivad. Laulu ning pannkookidega kostitavad külalisi Pipi ja Tommi. Oma silmaga saab näha lavakujunduselemente erinevatest rahvusooperi lavastustest ja kohal on mitmed tuntud tegelased, kellega koos pilti teha.

MyFitnessi punases telgis saab lasta endale teha kehaanalüüsi, mis annab hea ülevaate rasvaprotsendist, bioloogilisest vanusest, lihasmassist ning üldisest füüsilisest seisukorrast. Kohal on ka personaaltreenerid, kes annavad nõu treeningute ja toitumise kohta.

Ida- Tallinna keskhaigla telgis saab mõõta vererõhku, veresuhkrut ja teha spirograafiat ehk kopsu-uuringut. Samuti saab telgist infot haiglas pakutavate teenuste kohta.

Nädalavahetusel kehtib soodushind ka festivali "Narva täis muusikat" etenduste piletitele. Soodustusega müüakse pileteid 11. oktoobril mängitavale balletile "Uinuv kaunitar", 12. oktoobril toimuvale ooperigalale ja 13. oktoobril esitatavale ooperile "La traviata".

Laadimine...Laadimine...