Rahvusooper tähistab talveaia avamise 25. aastapäeva kontserdiga

Rahvusooper Estonia tähistab piduliku kontserdiga veerandsaja aasta möödumist talveaia avamisest.

Pilt: Scanpix

Rahvusooper tähistab talveaia avamise 25. aastapäeva kontserdiga

Rahvusooper Estonia tähistab piduliku kontserdiga veerandsaja aasta möödumist talveaia avamisest.

Talveaed ehitati kahe hoonetiiva vahele kunagise suveaia ja restorani asukohale 1991. aastal. Juba esimesel hooajal anti seal üle 100 kontserdi, teatas rahvusooper. Rohelusse uppuv hubane kontserdisaal on tänaseni külastajate lemmik. Selles korraldatakse kammerkontserte ja -etendusi, viiakse läbi laste haridusprojekte, peetakse konverentse ja vastuvõtte ning tähistatakse tähtpäevi. Etenduste vaheaegadel on talveaed avatud kohvikuna, vahendas BNS.

Talveaia muudab rahvusooperi hinnangul väga eriliseks selles eksponeeritud Estonia teatri- ja kontserdihoone nurgakivi. Estonia selts kavandas ehitatava teatri- ja kontserthoone nurgakivipanemine tseremoonia VII üldlaulupeo ajaks 1910. aastal. Vanikute ja lippudega kaunistatud hoone ehituseks määratud maa-alal pidi see pidulik sündmus nõukogu otsusel toimuma kõnede ja koorilauluga, nagu tähtsamate ehitiste sisseõnnistamisel kombeks. Venestamisvaimus keelas aga kuberner Korostovets eestikeelsed kõned. Kuna selle nõudmise kohaselt oleks pidanud Eesti teatri nurgakivipanemine toimuma vene keeles, pandi kivi hoopis karjuvas vaikuses hooviseina, kus see 1944. aasta märtsipommitamise ajal rusude alla mattus ning pikaks ajaks kadunuks jäi.

Alles seoses sisehoovi ehk algse suveaia ümberehitustöödega talveaiaks 1991. aastal märgati kivi kaevetööde käigus. Justkui hea enne oli ajaloolise väärtusega nurgakivi oodanud talveaia valmimist, kus see on oma väljateenitud aukohal siiani kõigile külastajatele nähtav.

Talveaia sünnipäevakontserdil esinevad Kristel Pärtna, Janne Ševtšenko, Helen Lokuta, René Soom, Oliver Kuusik, Mart Madiste, Urmas Põldma, Marko Matvere, Pavlo Balakin, ooper-kvartett, Toivo Undi džässvartett, Aare Kodasma, Lemme Järvi, Tarmo Eespere, Varius teatri trupp ja paljud teised. Kontserdi piletid on välja müüdud.

Laadimine...Laadimine...