Rahvusvaheline üldsus avaldab Kohverile toetust

Läti, Leedu ja Soome välisministrid, Euroopa Parlamendi president, USA suursaadik Eestis ning Suurbritannia Euroopa asjade minister jt nõudsid Eesti kaitsepolitseiniku Eston Kohveri kohest vabastamist ja mõistsid hukka Vene kohtu otsuse.

Pilt: Scanpix

Rahvusvaheline üldsus avaldab Kohverile toetust

Läti, Leedu ja Soome välisministrid, Euroopa Parlamendi president, USA suursaadik Eestis ning Suurbritannia Euroopa asjade minister jt nõudsid Eesti kaitsepolitseiniku Eston Kohveri kohest vabastamist ja mõistsid hukka Vene kohtu otsuse.

Leedu välisminister Linas Linkevičius teatas Twitteris, et tegu on järjekordse seadusevastase teoga Venemaa kohtu poolt. Ta kirjutas, et Eesti kaitsepolitseinik Eston Kohver mõisteti süüdi kuritegude eest, mida ta pole kunagi toime pannud.

Lisaks Kohverile kutsus ta vabastama ka Ukraina naislendurit Nadija Savtšenkot, vahendas ERR.

Suurbritannia Euroopa asjade minister David Lidington sõnas ametlikus avalduses: "Ma olen väga mures, et Eesti kaitsepolitseinik Eston Kohver mõisteti pärast tema röövimist Eesti territooriumilt FSB poolt ja ligi aasta aega kestnud ebaseaduslikku vangistust Venemaal 15 aastaks vangi."

Läti välisminister Edgars Rinkēvičs säutsus Twitteris, et mõistab Eston Kohveri illegaalse kohtuotsuse ja vangistuse sügavalt hukka ning kirjutas, et Venemaa peab ta vabastama.

Läti president Raimonds Vējonis lubas kolmapäeval pärast peaministri Laimdota Straujumaga kohtumist, et Läti osutab Eestile rahvusvahelist abi Venemaal 15 aastaks vangi mõistetud kaitsepolitseiniku Eston Kohveri asjus, vahendas BNS.

Vējonis mõistis kohtuotsuse hukka ja ütles, et otsuse langetamisel eirati rahvusvahelisi norme.

Ukraina välisministeerium mõistis hukka Pihkva kohtu otsuse mõista spionaažis süüdistatud Eesti kaitsepolitseinik Eston Kohver 15 aastaks vangi, ütles ministeeriumi pressiesindaja Mariana Betsa.

"Venemaal ei ole õigusmõistmist! Me taunime Eestist röövitud ohvitseri Eston Kohveri ebaseaduslikku süüdimõistmist," ütles Betsa kolmapäeval Twitteris.

Pihkva kohus mõistis Venemaa poolt röövitud Kohveri kolmapäeval 15 aastaks vangi.

Kohus leidis, et Kohveri süü on tõendatud spionaažis, illegaalses piiriületuses, relva omamises ja selle salakaubaveos ning selle eest peab mees veetmas 15 aastat Venemaal range režiimiga vanglas. Ühtlasi määras kohus Kohverile 100 000 rubla ehk 1375 euro suuruse trahvi.

Eesti kaitsepolitsei teatas mullu 5. septembri õhtul, et sama päeva hommikul kella 9 ajal võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud relva ähvardusel vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult ja viisid ta endaga üle piiri Venemaale.

Vahejuhtum leidis aset Luhamaa piiripunkti läheduses Võrumaal Meremäel. Inimröövile eelnes Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine. Enne Pihkvasse toomist oli Kohver Moskvas Lefortovo vanglas.

 

Loe lisaks:

Eesmaa: ehk saab Kohveri nüüd mõne venemaalase vastu vahetada

Ratas: Eston Kohveri vabastamine on inimväärtuse ja riigi väärikuse küsimus

Soome välisminister nõudis Kohveri viivitamatut vabastamist

Mogherini: EL kutsub Venemaad Kohverit viivitamatult vabastama


Laadimine...Laadimine...