Rahvusvahelisel raamatupäeval kingib Apollo roosi vastu raamatu

Pühapäeval, 23. aprillil tähistatakse rahvusvahelist raamatu ja roosi päeva, mille puhul saab igaüks, kes kingib Apollo raamatupoe müüjale roosiõie, valida omale ühe tasuta raamatu enam kui 50 teose seast.

Pilt: Scanpix

Rahvusvahelisel raamatupäeval kingib Apollo roosi vastu raamatu

Pühapäeval, 23. aprillil tähistatakse rahvusvahelist raamatu ja roosi päeva, mille puhul saab igaüks, kes kingib Apollo raamatupoe müüjale roosiõie, valida omale ühe tasuta raamatu enam kui 50 teose seast.

2016. aastal sai roosi eest raamatu 1670 raamatusõpra, sel aastal on planeeritud Apollo raamatukauplustesse üle Eesti ligi 3500 tasuta jagamisele minevat teost.

Apollo ostu- ja turundusjuhi Eha Panki sõnul on sellise aktsiooni peamiseks põhjuseks jätkata 1930. aastatel Barcelonas alguse saanud tava suurendada kirjanduse olulisuse tähtsust ühiskonnas ning süvendada inimeste lugemisharjumust. "Isegi tänapäeval, mil erinevad nutividinad- ja tehnoloogiad on hõivanud suure osa inimeste elust, on võimatu ette kujutada maailma, kus puuduks koht raamatutel. Mida rohkem inimesed loevad, seda rikkamaks muutume vaimses mõttes me ise ja kultuuriruum meie ümber. Raamatute jagamise aktsiooniga soovime meelde tuletada raamatute rolli ja tähtsust inimese elus. Nagu öeldakse see, kes loeb raamatuid, elab tuhat elu," märkis Pank.

23. aprillil tähistatakse Eestis lisaks raamatu ja roosi päevale ka viiendat korda veteranipäeva. "Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranid peavad lugu väärt lugemisest ning võtavad hea meelega raamatupäevast osa vahetades Apollo raamatupoodides roosiõie lugemisvara vastu. Ühtlasi avaldavad veteranid sellega tänu sinilille kampaania toetajatele müümaks veteranikuul Sinilillekampaania raames sinilillemärke- ja käepaelu, millega saab igaüks näidata, et väärtustab veteranide panust meie ühise julgeoleku heaks. Kõigile, kes iga päev meie kaitsevõime tagamise eest seisavad, on see suureks tunnustuseks," lisas omalt poolt Sinilille heategevuskampaania koordinaator Marju Müürisepp. Lisaks on raamatu ja roosi päeval võimalus kohtuda armastatud ja hinnatud kirjandusinimestega, kes jagavad huvilistele raamatusoovitusi. Mõttevahetused kirjanikega toimuvad suuremates Apollo raamatukauplustes üle Eesti.

Solaris Keskuse Apollo:
12:00-14:00 Andrus Kivirähk ja Katrin Pauts
14:00-16:00 Kerttu Rakke ja Merle Liivak
16:00-18:00 Katrin Saali Saul ja Taavi Jakobson
Kell 13:00 toimub ka Merle Liivaku ja Monika Maidre lasteraamatu "Kukesupp" meeleolukas esitlus.

Tartu Kaubamaja Apollo:
11:30-13:00 Contra ja Mika Keränen
13:00-15:00 Heiki Vilep

Pärnu Keskuse Apollo:
12:00-13:00 Sven Kivisildnik ja Alari Janson

Rakvere Kroonikeskuse Apollo
Kell 12:00 esitleb ajakirjanik ja kirjanik Urve Tinnuri oma debüütromaani "Kaks ööd mahajäetud majas".

Laadimine...Laadimine...