Rail Balticu ärimudeli koostab 360 000 eest Saksa konsultatsioonifirma

Saksa konsultatsioonifirma DB Engineering & Consulting GmbH loob 360 000 euro eest Rail Balticu pikaajalise strateegia ja ärimudeli.

Pilt: Scanpix

Rail Balticu ärimudeli koostab 360 000 eest Saksa konsultatsioonifirma

Saksa konsultatsioonifirma DB Engineering & Consulting GmbH loob 360 000 euro eest Rail Balticu pikaajalise strateegia ja ärimudeli.

RB Rail AS sõlmis 8. jaanuaril Rail Balticu üldprojekti pikaajalise äriplaani arendamise lepingu Saksa ettevõttega DB Engineering & Consulting GmbH. Töö sisuks on pikaajalise strateegia loomine projekti elluviimisetapiks ja ärimudeli loomine tegevusetapiks, vahendas BNS RB Rail-i teadet.

Konkurentsipõhise läbirääkimistega hankemenetluse võitjaks kuulutas hankekomisjon majanduslikult soodsaima pakkumuse. Lepingu kogusumma on 360 000 eurot, ilma käibemaksuta, koos eeldatavate lähetuskulude ja päevarahadega.

Rail Balticu üldprojekti äriplaan on pikaajaline strateegia elluviimisetapiks 8 aastat ja ärimudel tegevusetapiks 10 aastat. Plaan arendatakse ja kinnitatakse 2018. aasta suvel ja seda uuendatakse igal aastal.

Äriplaan pakub projekti elluviimisel ühtset pikaajalise äri- ja finantsplaneerimise perspektiivi ja koosneb üldisest turu-uuringust, projekti juhtimise mudelist, pikaajalisest strateegiast ja projekti ärimudelist, teenuse ja kasumiaruande analüüsist, turu poliitikast, kapitalimahutustest, rahastamiskavast, inventari ja maksudega seotud aspektidest, tulemusindikaatoritest ning riskide ja stsenaariumide analüüsist.

Kokku esitas taotluse konkurentsipõhises läbirääkimistega hankemenetluses osalemiseks kuus taotlejat: DB Engineering Consulting GmbH, The Boston Consulting Group, SIA Ernst & Young Baltic , KMPG Baltics SIA, PricewaterhouseCoopers SIA, Deloitte Latvia SIA.

Saksamaal asuv ettevõte DB Engineering & Consulting pakub teenuseid raudtee- ja transporditaristu, liikuvuse, transpordi ja operatsioonide planeerimise alal.

RB Rail on loodud Rail Balticu projekti keskseks koordineerimiseks. Selle aktsiad kuuluvad võrdsetes osades Eesti RB Rail AS-ile, Läti SIA-le Eiropas Dzelzceļa Līnijas ja Leedu UAB-le Rail Baltica Statyba.

Rail Balticu projekt näeb ette Euroopa rööpmelaiusega raudtee ehitamise Tallinnast Poola-Leedu piirini.

Laadimine...Laadimine...