Raimond Kaljulaid: linnaeelarve rahastab Põhja-Tallinna jaoks olulisi objekte

Põhja-Tallinnasse tuleb uus sotsiaalkeskus, remonditakse Paagi tänava sotsiaalmaja ja Salme kultuurikeskusk, ehitatakse uus munitsipaalmaja Maleva tänavale, loetleb linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Pilt: Põhja-Tallinna LOV

Raimond Kaljulaid: linnaeelarve rahastab Põhja-Tallinna jaoks olulisi objekte (2)

Toimetaja: Moonika Tuul

Põhja-Tallinnasse tuleb uus sotsiaalkeskus, remonditakse Paagi tänava sotsiaalmaja ja Salme kultuurikeskusk, ehitatakse uus munitsipaalmaja Maleva tänavale, loetleb linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Põhja-Tallinna linnaosakogu kiitis heaks Tallinna linnaeelarve eelnõu. Põhja-Tallinna vanema Raimond Kaljulaidi sõnul oli linnaosavalitsusel võimalus linnaeelarve koostamise käigus oma ettepanekuid teha ja kaitsta.

„Nagu igas eelarvemenetluses, kõik soovid eelarvesse ei mahu. Kuid linn on teinud meie ühise raha kulutamisel ratsionaalseid ja arukaid otsuseid ja Põhja-Tallinna jaoks kõige olulisemad projektid on saanud toetuse,“ sõnas Kaljulaid.

Linnaeelarves on terve rida Põhja-Tallinna jaoks olulisi sotsiaalseid objekte – nagu uus sotsiaalkeskus, Paagi tänava sotsiaalmaja remont ja uue munitsipaalmaja ehitus Maleva tänaval, samuti Salme kultuurikeskuse remont.

Üks olulisemaid objekte on uus hoone Kopli noortemajale ning Põhja-Tallinna linnaosa valitsusele, mis kerkib Kari tänavale endise Ranniku gümnaasiumi asemele. Ehitus läheb maksma 9 miljonit eurot.

Salme kultuurikeskuse renoveerimiseks on ette nähtud 2,5 miljonit. Linnapoolsed investeeringud võimaldavad Salmes tegutsevate kollektiivide ning toimuvate ürituste tingimusi oluliselt parandada. Juba jaanuaris alustatakse rekonstrueerimistöödega kultuurikeskuse III korrusel.

Põhja-Tallinna uue Sotsiaalkeskuse ehitus Sõle tn 61 läheb maksma ligi miljon eurot, millest enamik jäi selle aasta eelarvesse, kuid viimased kulutused tehakse järgmisel aastal. Jätkub ka Paagi 10 asuva Põhja-Tallinna sotsiaalmaja renoveerimine.

4,5 miljonit on eraldatud Maleva tn 18 uue munitsipaalelamu projekteerimiseks, ehitamiseks ja sisustamiseks – kokku läheb uus maja maksma 7,5 miljonit. Tegemist on Põhja-Tallinnale väga oluline investeeringuga, arvestades, kui palju on inimesi, kelle eluaseme küsimus on veel lahendamata.

Kavas on Stroomi ranna peremänguväljaku ning Ehte tn 14 asuva koerte jalutusväljaku ehitamine. Katariina kai slipi ehituseks on ette nähtud 210 tuhat eurot.

Vana-Kalamaja tänava ja Balti jaama väljaku projekteerimistöödeks on eraldatud 300 tuh eurot, kokku läheb tänava rekonstrueerimine ja Balti jaama ümbruse korda tegemine lähiaastatel maksma 4,4 miljonit eurot.

Eelarvest leiab uimastiennetustegevuseks toetuse ka meie piirkonnas tegutsevale MTÜ AIDSi Tugikeskusele.

Põhja-Tallinna linnaosakogu heakskiit on linnaeelarvel olemas ja peagi menetleb ning kinnitab eelarve Tallinna linnavolikogu.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...