Ratas: Eesti peab kliimapoliitikas olema ambitsioonikas

"Mul on hea meel, et just Eestist on alguse saanud maailmakoristuspäev. Samuti võin eeskujuks tuua meie tehnoloogiaettevõtteid, kelle rohelise algatusega on praeguseks liitunud juba 70 ettevõtet üle Euroopa," rääkis peaminister Jüri Ratas. 

Pilt: Stenbocki maja
Keskkond

Ratas: Eesti peab kliimapoliitikas olema ambitsioonikas (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Mul on hea meel, et just Eestist on alguse saanud maailmakoristuspäev. Samuti võin eeskujuks tuua meie tehnoloogiaettevõtteid, kelle rohelise algatusega on praeguseks liitunud juba 70 ettevõtet üle Euroopa," rääkis peaminister Jüri Ratas. 

Ratas tutvustas täna Madridis toimunud ÜRO kliimakonverentsil riigijuhtide ümarlaual Eesti seniseid tegevusi kliimamuutustega võitlemisel ja edasisi plaane. Peaminister rõhutas, et Eesti soovib kliimapoliitikas olla ambitsioonikas ja toetab kindlalt Euroopa Liidu eesmärki muutuda aastaks 2050 kliimaneutraalseks.

Peaminister rõhutas, et Eesti soovib kliimapoliitikas olla ambitsioonikas ja toetab kindlalt Euroopa Liidu (EL) eesmärki muutuda aastaks 2050 kliimaneutraalseks. 

"Eesti eesmärk kliimamuutustega võideldes on uuendada oma majandust nii, et see tooks kõigile kasu. Teame, et see ei ole lihtne, vaid nõuab märkimisväärseid investeeringuid eelkõige energia- ja transpordisektoris. Kui astume läbimõeldud samme ja langetame õigeid otsuseid, mis tähendab investeeringuid uuenduslikesse ja puhastesse tehnoloogiatesse, on kliimapööre meile pikas perspektiivis kindlasti kasutoov," ütles Ratas.

"Lisaks investeeringutele on aga vaja iga inimese panust, muutust mõtlemises ja käitumises, et saaksime kliimapöördest teha Eesti eduloo. Häid näiteid juba on. Mul on hea meel, et just Eestist on alguse saanud maailmakoristuspäev. Samuti võin eeskujuks tuua meie tehnoloogiaettevõtteid, kelle rohelise algatusega on praeguseks liitunud juba 70 ettevõtet üle Euroopa." Peaminister märkis ka kohalike omavalitsuste rolli kliimamuutustega võitlemisel ja tunnustas rohevaldade algatust.

Ratas osales täna enne ümarlauda EL-i riigijuhtide kohtumisel, kus räägiti EL-i ühistest seisukohtadest ÜRO kliimakonverntsil. EL-i eesmärk on olla kliimamuutustega võitlemisel esirinnas ja vastu võtta plaan, kuidas saada aastaks 2050 kliimaneutraalseks. See on kooskõlas Pariisi kliimaleppega, mis sätestab vajalikud sammud selleks, et maailma keskmine temperatuur ei tõuseks kliimamuutuste tagajärjel rohkem kui 1,5-2 kraadi.

Madridi ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni osaliste 25. kohtumise üks eesmärke on riikide kliimamuutustega võitlemise plaanide uuendamine. Uued kavad tuleb ÜRO-le esitada järgmisel aastal.

Jüri Ratas kohtus esmaspäeval Madridis ka Montenegro ametikaaslase Duško Markovićiga. Kohtumistel räägiti EL-i laienemisest ning eelseisvast NATO riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisest Londonis.

Peaminister sõidab homme Londonis toimuvale NATO kohtumisele. Eestisse naaseb ta kolmapäeva õhtul.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...