Ratas esineb USA-s Lääneranniku Eesti päevade avamisel

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistatakse Põhja-Ameerikas kõige võimsamalt Lääneranniku Eesti päevadel, mis toimuvad tänavu juba 33. korda – sedapuhku 31. augustist kuni 4. septembrini Los Angeleses California ülikooli linnakus, kuhu on esinema palutud ka peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Scanpix

Ratas esineb USA-s Lääneranniku Eesti päevade avamisel (1)

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistatakse Põhja-Ameerikas kõige võimsamalt Lääneranniku Eesti päevadel, mis toimuvad tänavu juba 33. korda – sedapuhku 31. augustist kuni 4. septembrini Los Angeleses California ülikooli linnakus, kuhu on esinema palutud ka peaminister Jüri Ratas.

XXXIII Lääneranniku Eesti päevade seminaride kavas pakutakse mitmesuguseid võimalusi tutvuda mitte ainult kultuuri ja poliitikaga, vaid ka eestlaste ärivõimalustega globaalses majanduses. Muuhulgas esineb ka peaminister Ratas, teemaks keerulised ajad rahvusvahelises poliitikas. Ratas esineb nii päevade avamisel kui ka seminaril, vahendas BNS.

"Eesti Vabariigi 100 juubel kajab vastu kogu maailmas. Me alustasime selle tähistamist kevadel Peterburis ning järgmisel nädalal avan EV 100 tähistamise raames Lääneranniku Eesti Päevad Ameerika Ühendriikides," ütles eelolevast teisipäevast kuni 1. septembrini San Franciscos ja Los Angeleses viibiv Ratas pressiteate vahendusel. Lisaks Ratasele võtab päevadest osa ka kultuuriministeeriumi mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman – ja seda algava nädala kolmapäevast kuni pühapäevani.

Teisel päeval on kavas aukonsulite seminar, milles informeeritakse rahvast aukonsuli tööst. Ühest küljest esindavad nad eestlaste kultuuri ja majandust, teisest küljest on antud suurem roll konsulaatidele Eesti passide väljajagamisega.

Lääneranniku Eesti päevad on osa Eesti 100. juubeli tähistamisest. Varakult algavad pidupäevad lähevad loomulikult edasi 2018. aastasse ja sealt veel edasi järgmisse üldlaulupeo aega. Sellest kõigest räägib EV 100 esindaja Jaanus Rohumaa. Laiemalt räägitakse kultuurist ja väliseestlastest teisel seminaril, millest võtavad osa kultuuriministeeriumi esindajad Piret Hartman ja Meelis Kompus. EV 100 eesmärkide nimekirjas on ettepanek igale võõrsil elavale eestlasele kinkida külaskäik Eestisse.

Kauaaegne ajakirjanik Priit Vesilind peab ettekande eestlastest Ameerikas vahemikus 1945-1995. Vesilind töötas pikemat aega ajakirja National Geographic juures.

Kanadast tuleb küla Katrin MacLean, kes demonstreerib kudumist ja punumist ning näitab, kuidas saab teha käsitööd. Kokkuvõttes on kultuuriteemad nende seminaridega kaetud – igaüks oma vaatenurgast.

Eesti majanduslik roll praeguses maailmas ja tulevikus on teemaks ülejäänud seminaridel. Palju eestlasi on tööd leidnud IT-erialadel Põhja-Kalifornias Silicon Valley's. Sellest räägib Andrus Viirg, kes ettevõtlusega just tegeleb ja lisada võib, et informaatika varsti läheb edasi ka geneetika aladele, millega juba mitmed eestlased on siin tegelenud. Tuleb varsti aeg, mil arvutiteadused ja bioloogia kattuvad ja see ajastu on tegelikult juba alanud.

Peamine Lääneranniku Eesti päevadesponsor on firma "Advanced Nutrients", mille juht on eestlane Michael "Big Mike" Straumietis. Big Mike räägib alternatiivmeditsiinist, seal hulgas kanepiravimitest, mis Kalifornias ja mujalgi legaalselt saadaval.

Eesti film on ülemaailmselt läbi löönud, kõige suuremaks saavutuseks muidugi paari aasta eest, kui "Mandariinid" võõrkeelsete filmide Oscarile nomineeriti. On aga ka palju veel kvaliteetseid eesti filme, filmitegijaid ja muidugi näitlejaid. Sellest räägitakse seminaril "Eesti ja Hollywood", samuti jookseb päeva läbi filmifestival, kus linastatakse filme Eestist. Festival on mõeldud kui Kalifornia versioon "Pimedate ööde festivalist", mis igal aastal Eestis toimub.

Ülar Mark tutvustab seminaril oma KODA kontseptsiooni. KODA on betoonmaja, mida saab mitut moodi kombineerida ja neist suurema kompleksi või küla kokku panna.

Lääneranniku Eesti Päevad on suurim Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise üritus Põhja-Ameerikas. Päevad toimuvad 31. augustist 4. septembrini Los Angeleses asuvas California ülikooli kampuses. Sündmust korraldab Los Angelese Eesti Selts.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...