Ratas: Euroopa firmadele tuleb Hiina turul luua paremad võimalused

"Eesti ja Euroopa jaoks on oluline, et meie ettevõtetele luuakse ka Hiina turul konkureerimiseks paremad võimalused ning äritegevusel oleks vähem põhjendamatuid piiranguid," ütles peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Scanpix

Ratas: Euroopa firmadele tuleb Hiina turul luua paremad võimalused (3)

Toimetaja: Moonika Tuul

"Eesti ja Euroopa jaoks on oluline, et meie ettevõtetele luuakse ka Hiina turul konkureerimiseks paremad võimalused ning äritegevusel oleks vähem põhjendamatuid piiranguid," ütles peaminister Jüri Ratas.

Peaminister Jüri Ratase hinnangul on Euroopa ja Hiina vahelistes majandussuhetes oluline tagada mõlema regiooni ettevõtjatele kohalikel turgudel võrdsed võimalused ja intellektuaalse omandi austamine, vahendas BNS.

"Hiina ja Euroopa suhted tihenevad pidevalt. See pakub palju häid võimalusi ka Eesti ettevõtetele. Seepärast on mul hea meel, et Dubrovnikus toimuval majandusfoorumil on kohal näiteks ka meie Eesti Energia, Magnetic MRO ja PRFoods. Eesti ja Euroopa jaoks on oluline, et meie ettevõtetele luuakse ka Hiina turul konkureerimiseks paremad võimalused ning äritegevusel oleks vähem põhjendamatuid piiranguid," ütles peaminister pressiteate vahendusel.

Ratas osaleb reedel Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide tippkohtumisel Dubrovnikus, kus ta kohtus ka Horvaatia peaministri Andrej Plenkovićiga. Tippkohtumise järel kohtub Eesti peaminister Hiina peaministri Li Keqiangiga, et arutada Eesti ettevõtjate Hiina turul äritegemise võimaluste edendamist ning turismi- ja kultuurikoostöö arendamist.

"Eesti ja Hiina vahel kasvavad nii kaubavahetus, kultuuri- ja hariduskoostöö kui ka turism. Seetõttu oleme huvitatud parematest raudteeühendustest ja otselendudest. Lisaks saame oluliselt parandada meie toidutootjate ligipääsu Hiina turule ning meie turismi ja majanduskoostööd aitaks hoogsamaks muuta näiteks kasvõi vastastikune juhilubade tunnustamine," rääkis Ratas.

Peaminister lisas, et Eesti peab väga oluliseks ka turvalisi digitaalseid ühendusi, mis ulatuvad kõigisse ühiskonnaelu valdkondadesse ning aitavad parandada majanduskoostööd ja luua kõigi osapoolte jaoks majandusedu ja uusi töökohti.

Maaeluminister Tarmo Tamm ja Hiina tolliameti minister Ni Yuefeng allkirjastavad kohtumisel protokolli, mis võimaldab ettevõtetel eksportida oma lõhelisi Hiinasse. Samasugused protokollid on allkirjastatud kilu- ja räimetoodete ning kanalihatoodete kohta. Tippkohtumise ajal toimub ka ärifoorum, kus teiste kõrval osalevad Eesti ettevõtjad.

Iga-aastane 16 Kesk- ja Ida-Euroopa riigi ning Hiina tippkohtumine ehk niinimetatud 16+1 kohtumine toimub tänavu Dubrovnikus. Kohtumisel osalevad 11 Euroopa Liidu ja viis Lääne-Balkani riiki ning Hiina. Tänavuse kohtumise järel liitub kooostööformaadiga ka Kreeka.

3 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...