Ratas ja Simson: Tallinna Sadama börsile viimine oli oodatust edukam

QSadama aktsiaid ostis kokku ligi 14 000 jaeinvestorit, seega võib tulemusega igati rahul olla," ütles peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Scanpix

Ratas ja Simson: Tallinna Sadama börsile viimine oli oodatust edukam (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

QSadama aktsiaid ostis kokku ligi 14 000 jaeinvestorit, seega võib tulemusega igati rahul olla," ütles peaminister Jüri Ratas.

Peaminister Jüri Ratase ja majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni hinnangul oli Tallinna Sadama börsile viimine oodatust edukam ning elavdas börsi aktiivsust, vahendas BNS.

"Tallinna Sadama vähemusaktsiate börsile viimise eesmärk oli pakkuda Eesti inimestele ja pensionifondidele võimalust investeerida hästi toimiva ettevõtte arengusse ning selle eduloost osa saada. Samuti on valitsuse selge suund suurendada riigiettevõtete efektiivsust ja läbipaistvust. Sadama aktsiaid ostis kokku ligi 14 000 jaeinvestorit, seega võib tulemusega igati rahul olla," ütles peaminister Jüri Ratas pressiteate vahendusel.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson lisas, et sadama IPO elavdas kauplemist Nasdaq Tallinna börsil ning tõi Eesti majandusse juurde suure hulga uusi väikeinvestoreid. "Kui me vaatame perioodi alates päevast, kui sai aktsiatega kaubelda, tänaseni, moodustas Sadama aktsiate tehingute maht 21 protsenti kogu Nasdaq Balti põhinimekirja tehingutest. Rahaliselt oli maht koguni 38 protsenti," ütles Simson ning lisas, et seega saab öelda, et ka see eesmärk on täidetud.

Kolme kuuga ehk perioodil 13. juuni kui 5. oktoober kasvas sadama turuväärtus 507,1 miljonilt eurolt 568,08 miljoni euroni, mis teeb temast suuruselt neljanda börsiettevõte Balti turul. Aktsia hind on samal perioodil kasvanud 12 protsenti. Samuti on püsinud stabiilsena aktsionäride arv. Eesti erainvestorid on oma osalust suurendanud ning investeerimis- ja pensionifondide osakaal on püsinud stabiilsena IPO järgsel tasemel.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson andis neljapäeval valitsuskabinetile ülevaate Tallinna Sadama aktsiate noteerimisest Tallinna börsil. Valitsuskabinetis otsustati aruanne Tallinna Sadama aktsiate avaliku pakkumise tulemuste ja seotud kulutuste kohta valitsuse istungi päevakorrapunktina heaks kiita.

Nasdaqi Tallinna börsil algas Tallinna Sadama aktsiate avalik kauplemine tänavu 13. juunil.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...