Ratas kohtub Vilniuses Merkeliga

Arutelu teemad lähtuvad peamiselt Euroopa Liidu mitteametliku ülemkogu päevakorrast. 

Pilt: Scanpix

Ratas kohtub Vilniuses Merkeliga (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

Arutelu teemad lähtuvad peamiselt Euroopa Liidu mitteametliku ülemkogu päevakorrast. 

Peaminister Jüri Ratas kohtub koos oma Leedu ja Läti kolleegiga järgmisel nädalal Vilniuses Saksa kantsleri Angela Merkeliga, vahendas BNS valitsuse pressiesindajat.

"Kohtumine toimub järgmisel reedel ja arutelu teemad lähtuvad peamiselt Euroopa Liidu mitteametliku ülemkogu päevakorrast," ütles valitsuse pressiesindaja.

Ratasel nagu ka Läti peaministril Māris Kučinskisel on Merkeliga eraldi kohtumine ning pärast seda toimub ühine töölõuna, mille annab Merkelile, Ratasele ja Kučinskisele Leedu president Dalia Grybauskaitė.

Euroopa Liidu riigipead ja valitsusjuhid kogunevad 20. septembril EL-i eesistujamaa Austria kantsleri Sebastian Kurzi kutsel Salzburgi, kus arutatakse mitteametlikus vormis Euroopa päevakajaliste teemade üle. Muuhulgas tuleb jutuks EL-i uue pikaajalise eelarve kava, rändeteemad ning Ühendkuningriigi lahkumise (Brexit) üle peetavate läbirääkimiste kulg.

Merkel kohtub om oma Leedu-visiidi ajal eraldi veel ka Leedu riigipea Dalia Grybauskaitega ning külastab Rukla sõjaväebaasi, kus teenivad ka Saksa sõdurid.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...