Ratas: Madise täidab õiguskantsleri ametivannet

Peaminister Jüri Ratase hinnangul täidab Ülle Madise oma ettepanekutega pensionireformi eelnõule õiguskantsleri ametivannet, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Pilt: Mats Õun

Ratas: Madise täidab õiguskantsleri ametivannet

Toimetaja: Toomas Raag

Peaminister Jüri Ratase hinnangul täidab Ülle Madise oma ettepanekutega pensionireformi eelnõule õiguskantsleri ametivannet, edastas rahvusringhäälingu uudisteportaal.

"Kui rääkida õiguskantsler Ülle Madise arvamusest, siis ta on ju riigikogule ning rahandus- ja sotsiaalministeeriumile öelnud välja, et ta ei ole kavandatava reformi vastu ja ta ei ole ka selle poolt. Ja seda on öelnud otseselt välja, et tegemist on poliitilise küsimusega ja sellele annab siis seadusandja oma hinnangu ja kui on vaja, siis ka kohtuinstants. Mina arvan, et õiguskantsler Ülle Madise täidab õiguskantsleri ametivannet," ütles Ratas ERR-ile.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme  ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütlesid neljapäeval, et Madise esitab poliitilisi seisukohti ja ületab esitatud ettepanekutega oma pädevust.

"Minu hinnangul õiguskantsler tegeleb praegu poliitikaga, see on poliitiline otsus, see on teatud finantsringkondade, teatud huvigruppide toetamine õiguslike instrumentidega, mis ei ole õiguskantsleri õigus ega ülesanne. Olen selles suhtes tema tegevuse suhtes väga kriitiline," ütles Helme neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil.

"Tundub, et väga selgelt on õiguskantsler võtnud nii-öelda pensionireformiseaduse vastase hoiaku. Tema retoorika on küll see, et ta piirdub ainult õiguslike küsimuste analüüsimisega. Aga kui vaadata tervikuna kogu seda paketti, mis on esitatud, siis seal on väga palju mitte õiguslikke, vaid sisulisi poliitilisi hinnanguid," lausus Seeder.

"Nagu õiguskantsleri ametivannet andes tõotasin, olen ja jään poliitiliselt erapooletuks. Mõni õiguslik seisukoht ei pruugi mõnele poliitikule meeldida, ent see ei saa takistada tööülesannete täitmist," kirjutas Madise vastuseks. 

"Ränk avalik süüdistus selle eest, et täidan ametivannet ja riigikogu ees antud lubadust põhiseaduslikkuse probleemidest teada anda, on kohatu," märkis Madise.

Õiguskantsler Ülle Madise märkis oma kolmapäeval avaldatud seisukohas, et kavandatav pensionireform tekitab praegusel kujul põhiseaduse suhtes mitmeid küsitavusi.

Laadimine...Laadimine...