Ratas sõidab äridelegatsiooniga Jaapanisse majanduskoostööd tihendama

Peaminister Jüri Ratas on esmaspäevast neljapäevani koos 17 Eesti ettevõttega ametlikul töövisiidil Jaapanis, et tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Pilt: Jüri Ratase Facebook

Ratas sõidab äridelegatsiooniga Jaapanisse majanduskoostööd tihendama (2)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Peaminister Jüri Ratas on esmaspäevast neljapäevani koos 17 Eesti ettevõttega ametlikul töövisiidil Jaapanis, et tihendada kahepoolseid suhteid ja laiendada majanduskoostööd, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Ratasega on kaasas haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning riigikogu liige ja Eesti-Jaapani sõprusgrupi esimees Kaido Höövelson.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on visiidi eesmärk kinnitada Eesti ja Jaapani tihedat koostööd ning toetada Eesti infotehnoloogia ning rohe-energia ettevõtete sidemete loomist Jaapani riigi ning ettevõtjatega.

"Loodan, et visiit aitab kaasa Eesti teenuste ekspordile ja investeeringutele ning meie riikide ettevõtete suhted muutuvad selle tulemusel tihedamaks. Jaapan tunneb üha rohkem huvi Eesti e-valitsemise ja e-lahenduste praktika vastu. Soovime visiidiga leida meie ettevõtjate jaoks võimalused koostööd selles veelgi tihendada," ütles Ratas. "Ka kliimaküsimustes on meil Jaapaniga ühised huvid ja sarnased väljakutsed ning siingi on meie ettevõtjatele võimalusi."

Visiidi esimesel päeval võtab Ratase vastu Jaapani kroonprints Akishino. Kohtumisel peaminister Shinzo Abega arutatakse majandussuhete tihendamist, keskkonna ja energia küsimusi ning koostööd digi- ja kübervallas.

Samuti kõneldakse regionaalsetest teemadest ja rahvusvahelisest koostööst, sealhulgas ÜROs. Kliimateemade ja sealsete koostöövõimaluste olulisusest lähtuvalt kohtub peaminister keskkonnaminister Shinjiro Koizumiga.

Peaminister Ratas osaleb Tokyos, Pärnu sõpruslinnas Ichikawas, Kobes ja Kyotos Eesti ja Jaapani ettevõtjate kontaktide tihendamiseks toimuvatel äriseminaridel. Samuti on peaminister Ratasel kavas kohtumised Ichikawa linnapea Hirotami Murakoshi, Kobe linnapea Kizo Hisamoto ja Kyoto kuberneri Takatoshi Nishiwakiga. Veel kohtub peaminister Osaka kuberneri Hirofumi Yoshimura ja linnapea Ichiro Matsui ning Hyogo kuberneri Toshizo Idoga.

Teisipäeva õhtul toimub Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamisele pühendatud vastuvõtt, kus Ratas esineb sõnavõtuga.

Äridelegatsiooni kuuluvad Eesti ettevõtted Star Cloud (e-õpikud), BugBox Ltd., Cleveron, K12 Technologies (e-kool), Admiral Markets Group, Elcogen, Balsnack International Holding, Planetway, Helmes, RaulWalter, DefSecIntel Solutions, Millennium Invest/Oryaku, Ecomatic, Aktors, Cybernetica, GoSwift, Tech Heroes Club ning välisministeeriumi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) esindajad. Visiit on ette valmistatud Eesti Tokyo suursaatkonna ja EASi koostöös.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...