REEDE! EMP lõppevad tort-partituuri söömise ja Mutant Discoga

Reedel, 17. aprillil alates kell 21 avab Von Krahl uksed Eesti Muusika Päevade klubiööle. Programm algab Ludus Tonalise "Magusa muusikaga" ja kulmineerub Mutant Disco eksklusiivse eriprogrammiga.

Pilt: Scanpix
Festival Kultuur

REEDE! EMP lõppevad tort-partituuri söömise ja Mutant Discoga

Reedel, 17. aprillil alates kell 21 avab Von Krahl uksed Eesti Muusika Päevade klubiööle. Programm algab Ludus Tonalise "Magusa muusikaga" ja kulmineerub Mutant Disco eksklusiivse eriprogrammiga.

Tänavu 36. korda toimuv Eesti suurim nüüdismuusikafestival on alati olnud platvormiks erinevatele ideedele ja uutele formaatidele. Tänavuse klubiöö kuraator on helilooja ja elektronmuusik Sander Mölder.

“Eesmärgiks oli kokku panna programm, mis ühendaks süva- ja tantsumuusika maailmu, leiaks nende kokkupuutepunkte ja tooks kogukonnad üksteisele lähemale,” räägib Mölder.

Õhtu algab Von Krahli baaris Ludus Tonalise intrigeeriva uudisteosega, millel on kaks ootamatut aspekti. Uudisteos sündis hotellis Palace kuue helilooja “kett-kirjutamise” vormis ühistööna ning selle kannab ette kvartett, kellele tavaliste paberist noodilehtede asemel tuuakse suured Kuno Plaani kondiitriäris valmistatud tordid, millel noodikiri peal.

Rasmus Puuri, Marianna Liiki, Rein Rannapi, Kirke Karja, Timo Steineri ja Ülo Kriguli ühisteost saab nautida vähemalt kahel korral – muusikute esituses ja hiljem sama torti süües. Kohal on ka heliloojad, kes räägivad ahelkirjutamise kogemusest.     

Seejärel võtab Von Krahli kahel korrusel ohjad Mutant Disco ja algab Eesti Muusika Päevade ametlik afterparty. Kell 23.00 toimub ülemises saalis Öökontsert, kus esinevad c.o.u.g.h ja Endamisi Salamisi, kes tuleb lavale just selleks õhtuks koostatud kavaga.

Kuulata saab ka Sander Mölderi teost “RED 1 (reverb-echo-delay), mis valmis tänavuse Eesti Muusika Päevade tellimusel ja on inspireeritud Eesti ühe väljapaistvama akustiku Linda Madaliku tööst. Spetsiaalselt selleks ööks on komponeerinud lühiteosed noored heliloojad Kaisa Jõhvik, Ekke Västrik, Marianna Liik, Siimeon Liik ja Markus Robam.

All baaris kohtuvad Mutandi dj-d Rhythm Doctori, Raul Saaremetsa ja Siim Nestoriga.Rhythm Doctor, Raul Saaremets ja Siim Nestor, kes mängivad plaate tandemites tunnustatud heliloojate ja Eesti Muusika Päevade raudvara  Helena Tulve, Timo Steiner ja Tõnu Kõrvitsaga.

Alates 1979. aastast peetud festivalil Eesti Muusika Päevad saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut. Tänavu kõlas festivalil üle 30 uudisteose. Kava hõlmab mitmesugustest žanritest tuntud muusikuid ja ühendab eri kunstivorme. Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit. Festivali kunstilised juhid on Helena Tulve ja Timo Steiner.

Vaata ka https://www.facebook.com/events/1560060864243342/

 

Laadimine...Laadimine...