Reps: Aguri idee 3000 õpilasega gümnaasiumist on tema isiklik nägemus

"Kindlasti ei saa riigigümnaasiumid asendada enamikku Tallinna gümnaasiumidest, kus viimases kooliastmes õpib pea 9000 õpilast. Küll on sellisel kujul puhas gümnaasium pealinnas uuenduslik," rääkis haridus- ja teadusminister Mailis Reps. 

Pilt: Scanpix
Haridus

Reps: Aguri idee 3000 õpilasega gümnaasiumist on tema isiklik nägemus (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Kindlasti ei saa riigigümnaasiumid asendada enamikku Tallinna gümnaasiumidest, kus viimases kooliastmes õpib pea 9000 õpilast. Küll on sellisel kujul puhas gümnaasium pealinnas uuenduslik," rääkis haridus- ja teadusminister Mailis Reps. 

Repsi sõnul on Gustav Adolfi gümnaasiumist (GAG) haridus- ja teadusministeeriumisse siirdunud Hendrik Aguri idee 3000 õpilasega gümnaasiumi loomisest endise koolijuhi isiklik nägemus, vahendas BNS Postimeest.

"Hendrik Agur avaldas Facebookis enda isikliku ja väga julge nägemuse Tallinna koolivõrgu tuleviku kohta," ütles Reps Postimehele ning leidis samas, et tulevikus peaks riigigümnaasiumide eeliseid pakkuma ka Eesti pealinna õpilastele.

Repsi sõnul on ministeerium pidanud Tallinna linnaga pikalt riigigümnaasiumide loomise üle läbirääkimisi, samuti on ka esialgsed kokkulepped sõlmitud, kuid õpilaste täpne arv ja edasised sammud on alles tulevikuküsimused. 

"Kindlasti ei saa riigigümnaasiumid asendada enamikku Tallinna gümnaasiumidest, kus viimases kooliastmes õpib pea 9000 õpilast. Küll on sellisel kujul puhas gümnaasium pealinnas uuenduslik," selgitas Reps Postimehele. 

Linn esitab oma koolivõrgu korrastamise kava ministeeriumile 1. oktoobriks 2019.

GAG-d 13 aastat juhtinud Hendrik Agur pani detsembri lõpus ameti maha, et minna tööle haridusministeeriumisse ja hakata tegelema riigigümnaasiumide rajamisega Tallinnasse.

"Olen alates 2019. aasta algusest kutsutud ja seatud haridus- ja teadusministeeriumisse ametisse, et rajada Tallinnasse uued koolid/uue kooli - riigigümnaasiumid või ühe riigigümnaasiumi, mis paikneb linna erinevates linnaosades - kesklinnas, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas," kirjutas Agur Facebookis. "Milline täpsemalt saab olema uus kool või koolid, ei ole veel kokku lepitud ning selle kallal töö käibki. Teada on see, et uus kool haarab alates aastatest 2022 ja 2023 enda alla suure osa Tallinna gümnaasiumiharidusest ja jätab paljudele tänastele täistsüklikoolidele võimaluse keskenduda tugevale põhiharidusele."

"Siinkohal jätan täpsustamata loodava kooli planeeritava õpilaste arvu, aga see saab olema üle 3000. Uue kooli loomise aluseks on hea koostöö Tallinna linna, teiste koolide ja riigiasutustega," märkis Agur enda postituses. 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...