Retk ratta seljas viib vanade eeslinnadega tutvuma

Keskkonnasõbraliku liikumise kuul saab tänavu osaleda ligi 60 ettevõtmisel ja üritusel, sh kepikõnnitreeninguil, spordi-, tervise- ja teabepäevadel.

Pilt: Scanpix

Retk ratta seljas viib vanade eeslinnadega tutvuma

Keskkonnasõbraliku liikumise kuul saab tänavu osaleda ligi 60 ettevõtmisel ja üritusel, sh kepikõnnitreeninguil, spordi-, tervise- ja teabepäevadel.

Autovabal päeval viib jalgsimatk huvilised draamateatri eest arhitektuuriajaloolase Mait Väljase juhtimisel südalinna asumisse ning toimub arhitektuuriajaloolase Mihkel Karu juhitud jalgrattaretk vanalinna eeslinnadesse. Jalgrattaretkele saab registreeruda linna kodulehe kaudu.

Küsitlused näitavad, et autovaba päeva teab koguni 89% elanikest ja mullu võttis sellest osa üle neljandiku linlastest.

"Tähtis on see, et autovaba päev läheb inimestele korda, üha populaarsemaks on see muutunud koolides," ütles linna keskkonnaameti juhataja Relo Ligi. "Mitmed koolid ergutavad lapsi jalgsi kooli kõndima ja on välja kuulutanud lausa autovabad nädalad. Nii võib loota, et ka tuleviku Tallinnas on eelistatud keskkonnasõbralik liikumisviis."

Mullu septembris korraldas autovaba nädala näiteks Merivälja kool, kus võitjaks tulid kõige vähem autotransporti kasutanud klassid.

Keskkonnasõbraliku liikumise kuul saab tänavu osaleda kokku ligi 60 ettevõtmisel ja üritusel, sh kepikõnnitreeninguil, spordi-, tervise- ja teabepäevadel. Reedest pühapäevani toimuval SEB Tallinna maratonil osalejad saavad rinnanumbri alusel linna ühistranspordiliinidel tasuta sõita.

Eesti invaspordi liidu eestvedamisel toimub Tondiraba jäähallis laupäeviti ratastooli-curling’ ja MTÜ Spordiklubi 100 ettevõtmisel esmaspäeviti linna-orienteerumise päevak. Keskkonnasõbraliku liikumise kuu maskott Snupsi (pildil) külastab septembri jooksul kesklinna lasteaedu. Traditsioonilise Euroopa liikuvusnädala raames viib botaanikaaia dendroloog Olev Abner 16. septembril õpperetkele Hirveparki, kuhu linna keskkonnaamet paigutas tänavu 30 haruldast puud QR-koodi abil tutvustavat infosilti. Õppematk algab kell 14 kohviku Kalambuur juures (Toompuiestee 8) suure infostendi ees. Eelregistreerimine veebilehel www.tallinn.ee/Oppematk-Hirvepargis .

Laadimine...Laadimine...