Riigi karm hinnang: Vana Baskini Teatri kunstiline tase on madal

Kuigi Vana Baskini Teatri etendusi on lavastanud tunnustatud teatriinimesed ning näitlejateks on rahva armastatud tegijad, hindas kultuuriministeerium teatri kunstilist taset madalaks.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Riigi karm hinnang: Vana Baskini Teatri kunstiline tase on madal (1)

Toimetaja: Moonika Tuul

Kuigi Vana Baskini Teatri etendusi on lavastanud tunnustatud teatriinimesed ning näitlejateks on rahva armastatud tegijad, hindas kultuuriministeerium teatri kunstilist taset madalaks.

Vana Baskini Teatri 40 345-eurost toetustaotlust tagasi lükates märkis ministeerium, et teatri regionaalne tähtsus on väga kõrge, mida iseloomustab ka etenduste andmine väga erinevates Eestimaa piirkondades. Samas hindas kultuuriministeeriumi komisjon madalaks etendusasutuse valdkondlikku mõju ja kunstilist taset. Rahvuskultuurilist tähtsust hindas komisjon keskmiseks, vahendas BNS.

"Etendusasutusel puuduvad koostööprojektid ja lisaprogrammid erinevatele sihtgruppidele või publikule suunatud tegevused lisaks lavastuste väljatoomisele," oli ministeerium kriitiline.

Vaba Baskini Teatri eestvedaja Aarne Valmise sõnul ei saa ta nõustuda mitmete kultuuriministeeriumi väidetega, mida on esitatud pärast seda, kui Vana Baskini Teater avalikustas riigipoolsest toetusest ilmajäämise. Näiteks väitis kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli, et Vana Baskini Teatri väide, nagu nad oleksid olnud erateatritest ainus, kes toetuseta jäi, oli vale, sest toetuseta jäid kokku kuus taotlejat.

"Ilma saab jääda see, kes varem midagi sai! Ülejäänud viis olid taotlejad ja nad pole ka varasematel aastatel ministeeriumilt toetust saanud. Vana Baskini Teater on 14 aastat toetust saanud ja nüüd jäeti sellest ilma. Ühtegi teist varasemalt toetatud teatrit tegevustoetusest ilma ei jäetud," selgitas Valmis.

Tema sõnul ei saa ta kohe kuidagi nõustuda ministeeriumi hinnanguga teatri madala kunstilise taseme osas. "Eks selles vallas on parim hindaja publik, keda meil oli möödunud aastal ligi 20 000 ja kindlasti ei olnud seda vähem kui erateatritel, kes toetust said," rõhutas Valmis.

Tema sõnul kasutab Vana Baskini Teater etenduste loomisel väga tunnustatud lavastajaid ja näitlejaid, kelle repertuaarivaliku ja näitlejameisterlikkuse kõrge taseme osas pole põhjust kahelda. "Tõnu Oja, Helgi Sallo, Egon Nuter, Raivo Rüütel ja paljud teised... kas tõesti saame väita, et nende kunstiline tase on madal," küsis Valmis.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...