Riigikaitsekomisjon kiitis Heremi kandidatuuri heaks

Riigikogu riigikaitsekomisjon kiitis heaks brigaadikindral Martin Heremi kandidatuuri kaitseväe juhtaja kohale.

Pilt: Scanpix

Riigikaitsekomisjon kiitis Heremi kandidatuuri heaks

Riigikogu riigikaitsekomisjon kiitis heaks brigaadikindral Martin Heremi kandidatuuri kaitseväe juhtaja kohale.

Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ütles, et komisjon kiitis Heremi kandidatuuri heaks ühehäälselt, vahendas BNS.

Hanso sõnul ütles kaitseminister Jüri Luik brigaadikindral Heremi esitamist põhjendades, et Herem kvalifitseerub kaitseväe juhataja ametisse kõige paremini.

"Jagan selles küsimuses kaitseministri seisukohta. Kõike arvesse võttes on brigaadikindral Herem parim kandidaat sellele ametikohale," sõnas Hanso. "Kui keegi on valmis sellel amtikohal tööle asuma, siis brigaadikindral Herem kindlasti on."

"Ka kaitseväe juhataja kindral Riho Terras andis komisjonile hinnangu brigaadikindral Heremi senisele tööle ning toetas Heremit oma sinelipärijana," ütles Hanso.

Hanso avaldas lootust, et valitsus hakkab uue kaitseväe juhataja nimetamist arutama võimalikult kiiresti. "Loodetavasti juba sel neljapäeval," lisas ta.

Ka avaldas Hanso heameelt, et heameel, et uue kaitseväe juhi kandidatuuri arutelu käigus ei ilmenud koalitsiooni ja opositsiooni erimeesused. "Minu meelest on suur asi, et riigikaitselisi küsimusi ei politiseerita," lisas ta.

Kaitseminister Jüri Luik teatas eelmisel nädalal, et teeb valitsusele ettepaneku nimetada kaitseväe juhatajaks brigaadikindral Martin Heremi. Brigaadikindral Herem võttis kaitseministri ettepaneku vastu.

Kaitseväe juhataja nimetab ametisse valitsus kaitseministri ettepanekul, võttes arvesse riigikogu riigikaitsekomisjoni seisukohta.

Brigaadikindral Martin Herem alustas teenistust kaitseväes 1992. aastal ja on praegu kaitseväe peastaabi ülem. Varem on ta teeninud kaitseväe ühendatud õppeasutuste ja kirde kaitseringkonna ülemana ning Tapa väljaõppekeskuse staabiülemana.

Ka on ta teeninud erinevatel juhtivatel ametikohtadel kaitseväe ühendatud õppeasutustes, Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis ja Tartu üksik-jalaväepataljonis, on ta osalenud välisoperatsioonil Iraagis ning kuulub Kaitseliidu taasasutajate hulka.

Laadimine...Laadimine...