Riigikaitsekomisjon kiitis Heremi kandidatuuri heaks

Riigikogu riigikaitsekomisjon kiitis heaks brigaadikindral Martin Heremi kandidatuuri kaitseväe juhataja kohale.

Pilt: Scanpix
Eesti

Riigikaitsekomisjon kiitis Heremi kandidatuuri heaks

Riigikogu riigikaitsekomisjon kiitis heaks brigaadikindral Martin Heremi kandidatuuri kaitseväe juhataja kohale.

Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso ütles BNS-ile, et komisjon kiitis Heremi kandidatuuri heaks ühehäälselt.

Kaitseminister Jüri Luik ütles Heremi kandidatuuri komisjonile tutvustades, et kandidaadil on tipptasemel liidriomadused ja põhjalikud erialased teadmised. Luige sõnul on Herem laia pilti nägev kogenud ohvitser, kes on töötanud ka õppejõuna, edastas riigikogu pressiesindaja.

Hanso sõnul ütles kaitseminister Jüri Luik brigaadikindral Heremi esitamist põhjendades, et Herem kvalifitseerub kaitseväe juhataja ametisse kõige paremini.

"Jagan selles küsimuses kaitseministri seisukohta. Kõike arvesse võttes on brigaadikindral Herem parim kandidaat sellele ametikohale," sõnas Hanso. "Kui keegi on valmis sellel amtikohal tööle asuma, siis brigaadikindral Herem kindlasti on."

"Ka kaitseväe juhataja kindral Riho Terras andis komisjonile hinnangu brigaadikindral Heremi senisele tööle ning toetas Heremit oma sinelipärijana," ütles Hanso.

Hanso avaldas lootust, et valitsus hakkab uue kaitseväe juhataja nimetamist arutama võimalikult kiiresti. "Loodetavasti juba sel neljapäeval," lisas ta.

Ka avaldas Hanso heameelt, et heameel, et uue kaitseväe juhi kandidatuuri arutelu käigus ei ilmnenud koalitsiooni ja opositsiooni erimeesused. "Minu meelest on suur asi, et riigikaitselisi küsimusi ei politiseerita," lisas ta.

Komisjoni liige Ants Laaneots sõnas riigikogu pressiesindaja vahendusel, et brigaadi kindral Herem on järjekindel ja rahulik mees, kes mõtleb enne järgi ja siis tegutseb. Llaaneots meenutas Heremi tööd kirde kaitseringkonna ülemana, kus ta ehitas üles organisatsiooni ja integreeris kaitseväe ja Kaitseliidu tegevust.

Komisjoni liikme Margus Tsahkna sõnul on tegu hindamatu kogemusega inimesega, kes on kasvanud kaitseväe seest ja saanud oma varasematel ametikohtadel väga heal tasemel välissuhtlejaks. Tsahkna pidas samuti Heremi kandidatuuri väga heaks valikuks kaitseväe juhataja kohale.

Hanso tõi esile, et brigaadikindral Herem on kaitseväes läbinud kõik etapid nooremohvitserist kuni brigaadikindralini välja.

Kaitseminister Jüri Luik teatas eelmisel nädalal, et teeb valitsusele ettepaneku nimetada kaitseväe juhatajaks brigaadikindral Martin Heremi. Brigaadikindral Herem võttis kaitseministri ettepaneku vastu.

Kaitseväe juhataja nimetab ametisse valitsus kaitseministri ettepanekul, võttes arvesse riigikogu riigikaitsekomisjoni seisukohta.

Brigaadikindral Martin Herem alustas teenistust kaitseväes 1992. aastal ja on praegu kaitseväe peastaabi ülem. Varem on ta teeninud kaitseväe ühendatud õppeasutuste ja kirde kaitseringkonna ülemana ning Tapa väljaõppekeskuse staabiülemana.

Ka on ta teeninud erinevatel juhtivatel ametikohtadel kaitseväe ühendatud õppeasutustes, Kuperjanovi üksik-jalaväepataljonis ja Tartu üksik-jalaväepataljonis, on ta osalenud välisoperatsioonil Iraagis ning kuulub Kaitseliidu taasasutajate hulka.

Laadimine...Laadimine...