Riik tunnustas kultuurisõbra tiitliga enim kultuuriellu panustanuid

Mulluse panustamise eest kultuuriellu said kolmapäeval kultuuriministrilt Aasta kultuurisõbra tiitli Utilitas ja Kristjan Rahu, Rain Lõhmus, Armin Karu, Eva ja Bengt Heyman ning Turid Farbregd.

Pilt: Scanpix

Riik tunnustas kultuurisõbra tiitliga enim kultuuriellu panustanuid

Mulluse panustamise eest kultuuriellu said kolmapäeval kultuuriministrilt Aasta kultuurisõbra tiitli Utilitas ja Kristjan Rahu, Rain Lõhmus, Armin Karu, Eva ja Bengt Heyman ning Turid Farbregd.

Ühtekokku sai tunnustuse 30 kultuurisõpra, kellest peapreemia ehk aasta kultuurisõbra tiitliga tunnustati viit. Utilitas ja Kristjan Rahu said tunnustuse Tallinna Linnateatri ja teatrifestivali Talveöö Unenägu toetamise, samuti lavakooli tudengite keelereisi korraldamise eest. Ühtlasi on Kristjan Rahu paljude muude tegevuste seas olnud silmapaistev spordivaldkonna toetaja, vahendas BNS.

Rain Lõhmus sai tiitli Sihtasutusele Eesti Rahvuskultuuri Fond LHV Groupi aktsiate annetamise eest. Aktsiate turuväärtus on praeguse seisuga üle miljoni euro. Aktsiate dividendidest hakatakse maksma stipendiume Rain Lõhmuse fondist, mille eesmärk on toetada noori andeid.

Armin Karu sai tunnustuse järjepideva toetuse eest filmindusele. Ta on toetanud filme, mis on eelkõige kantud soovist tutvustada, tõlgendada ning levitada Eesti ajalooga seotud teemasid. Armin Karu on Eesti filmikriitikute aasta parima filmi preemia rahastaja ning toetab järjepidevalt Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF).

Eva ja Bengt Heyman sai tunnustuse rannarootslaste kultuuripärandi hoidmise eest Rannarootsi Muuseumis. Perekond on toetanud näiteks näitusemaja ostmist, minibussi soetamist ja paadisadama arendamist. Eva Heyman lahkus hiljuti, kuid tunnustus ja tänu kuulub perekonnale nende hindamatu panuse eest pärandi säilitamisel.

Turid Farbregd sai tunnustuse panuse eest kõigi aegade suurima eraisiku annetuse eest Eesti Kultuurkapitalile. Annetus on mõeldud eestikeelse väärtkirjanduse tõlkimiseks ning selle toel loodud programmile „Norra rahakott“ juba laekub tõlkimise ja väljaandmise taotlusi. Estofiil Turid Farbregd on ka ise eesti kirjandust tõlkinud norra keelde alates Jaan Krossist ja lõpetades Andrus Kivirähkiga.

Kultuuriminister Indrek Saar tänas kõiki kultuuritoetajad. Minister märkis, et Eesti riik tugineb kultuurile ning kultuur saab elada ainult läbipõimununa ühiskonnaga. „Eesti kultuuri suurimaks metseeniks ei saa olla valitsus, vaid ühiskond. Aga nagu igal kollektiivil, nii on ka ühiskonnal vaja eestvedajaid. Suunanäitajaid. Nendeks olete teie,“ ütles minister Saar, pöördudes galal viibinud kultuurisõprade poole.

Tunnustuse pälvisid veel ka AS Tallink Grupp, Iv Pluss AS, Jaan Metssalu, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis, OÜ Telliskivi Maja, ABC Kinnisvarateenuste OÜ, AS SEB Pank, Autospirit Tartu OÜ, Trimetall OÜ, Elisa Eesti AS, Schüco Eesti OÜ, Armin Kõomägi, Peipsirannik MTÜ, Tallinna Kaubamaja Grupp AS, Spordiklubi Reval-Sport MTÜ, Advokaadibüroo Cobalt OÜ, Ramirent Baltic AS, Maivi Kaljuvee, AS Kapitel, Naiskodukaitse, Toyota Baltic AS, Silberauto Eesti AS, Azko Nobel Baltics AS, Jazz Pesulad OÜ ja Telia Eesti AS.

Laadimine...Laadimine...