Riik vähendab innovatsioonipoliitika komisjoni koosseisu

Valitsus kinnitas tänasel istungil innovatsioonipoliitika komisjoni koosseisu ning vähendas selle koosseisu seniselt 23 liikmelt 14 liikmele.

Pilt: Scanpix

Riik vähendab innovatsioonipoliitika komisjoni koosseisu

Toimetaja: Merje Aus

Valitsus kinnitas tänasel istungil innovatsioonipoliitika komisjoni koosseisu ning vähendas selle koosseisu seniselt 23 liikmelt 14 liikmele.

Eesti majandusele pika strateegilise tulevikuvaate saamiseks kutsus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist mullu novembris majandusministeeriumisse esimesele mitteametlikule kohtumisele ettevõtluse ja teaduse eksperdid, et esimest korda pärast 2015. aastat jätkata Vabariigi Valitsuse innovatsioonipoliitika komisjoni tööga, vahendas BNS valitsuse kommunikatsioonibürood.

"Eesti edasine tootlikkuse kasv ja sellega vältimatult seotud kogu ühiskonna jõukus sõltub sellest, kas meie ettevõtted on suutelised globaalsetes väärtusahelates kõrgemale tõusma või ei. Järgmistele astmetele ronimiseks on aga tarvis teha targemat tööd, investeerida jõulisemalt arendustegevusse ja innovatsiooni, arendada oma tooteid, uuendada ettevõtet tervikuna, värvata asjakohaseid tippspetsialiste. Mitmed nimetatud vajadused eeldavad riigi suuremat panust kas keskkonna kujundamisel või ettevõtetega koos finantsiliste riskide maandamisel," ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Komisjoni kokku kutsumise peamine ajend on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ning haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) ühistööna ettevalmistatav arengukava, mis sidustab strateegilises raamistikus teaduse ja majanduse. Lisaks on komisjon eesmärk pikemas perspektiivis aidata tugevdada MKM-i võimekust tehnoloogilise arendustegevuse ja innovatsioonialase poliitika kujundajana.

Innovatsioonipoliitika komisjon koosneb oma valdkonna ekspertidest, kes novembris mitteametlikul koosolekul väljendasid tugevalt valmisolekut panustada selleks, et tõsta Eestis tehnoloogilise arendustegevuse ja innovatsiooni taset. "Komisjoni liikmed on oma kogemuste ja teadmiste pinnalt väga olulisteks sisendi andjateks, aga ka valideerijateks, kas riigi välja töötatud poliitikavalikud on oodatud muutuste kaasa toomiseks piisavalt asjakohased," lisas Tammist.

Komisjoni kuuluvad Taxify tootearendusjuht Jevgeni Kabanov, Eesti Era- ja Riskikapitali Assotsiatsiooni juhatuse liige Heidi Kakko, TalTech Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi direktor Erkki Karo, Graanul Invest AS-i juhatuse esimees Raul Kirjanen, Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt, TalTech biorobootika keskuse juht, professor Maarja Kruusmaa, MKM-i majandusarengu asekantsler Viljar Lubi, Chemi-Pharm ASi asutaja ja juhatuse esimees, Tartu Ülikooli nõukogu esimees Ruth Oltjer, Superangel OÜ osanik ja juhatuse liige Veljo Otsason, IT-ettevõtja Toomas Peek, HTM-i kõrghariduse, teaduse ja keelepoliitika asekantsler Indrek Reimand ning riigikantselei strateegiadirektor Henry Kattago. Komisjoni aseesimees on taastuvenergia valdkonna ekspert Martin Kruus ning esimees ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

Laadimine...Laadimine...