RKAS: Võidusamba taristul jääb rulakeeld kehtima

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) kinnitusel panid nemad Tallinnas Vabaduse väljakule Võidusamba juurde välja rulatamist keelavad sildid ning need jäävad sinna ka edaspidi.

Pilt: Scanpix

RKAS: Võidusamba taristul jääb rulakeeld kehtima

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) kinnitusel panid nemad Tallinnas Vabaduse väljakule Võidusamba juurde välja rulatamist keelavad sildid ning need jäävad sinna ka edaspidi.

RKAS-i turundus- ja sisekommunikatsioonijuhi Mariaana Sõnajala sõnul soovis rulatamist keelavate märkide paigaldamist Võidusamba omanik kaitseministeerium, sest rulatajad kahjustasid graniitplaatide pinda. "Seetõttu me need märgid ka sinna panime ja need jäävad paika. Edaspidi tulevad sinna aga rulatamist takistavad tõkised," vahendas BNS Sõnajala sõnu.

Suur-Ameerika tänaval ühendministeeriumi juurde pandud rulakeelumärkidega RKAS Sõnajala sõnul seotud ei ole. "Ilmselt lasi need märgid sinna panna hoone omanik 2Torni OÜ," selgitas Sõnajalg.

ETV uudistesaade "Aktuaalne Kaamera" teatas neljapäeval, et Tallinna linn soovib keelata rulaga sõitmise Vabaduse väljakul. Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa ütles ETV-le neljapäeval, et kuigi keelamise otsust pole, võiksid rulatajad oma trikke teha selleks spetsiaalset ehitatud parkides. "Täna sellist konkreetset otsust ei ole, et seda oleks vaja ära keelata, aga arvestades seda, et rulatajad võivad olla ka jalakäijatele ohtlikud ja tekitab ka müra, siis eks ta mõistlik oleks," sõnas Rüütelmaa.

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas nimetas valeks "Aktuaalses Kaameras" kõlanud väidet, mille kohaselt plaanib linn keelata rulatamise Vabadussõja võidusamba ja niinimetatud superministeeriumi maja ees. "Rahvusringhäälingu uudistesaates AK eile avaldatud uudis, et Tallinn hakkab rulatamist keelama, on vale ja eksitav," ütles Aas pressiesindaja teatel. "See ei vasta tõele. Tallinna linnal pole mitte mingisugust soovi rulatamist keelata."

"Eriti eksitav on rääkida rulatamise keelamisest niinimetatud superministeeriumi ees asetseval eramaal, kuna Tallinna linn ei ole selle omanik," lisas Aas ja selgitas, et sellele krundile on Riigi Kinnisvara Aktsiaselts seadunud eraarendaja kasuks hoonestusõiguse. Rulatamist keelavad märgid on sinna paigaldanud krundi omanik, mitte Tallinna linn.

Laadimine...Laadimine...