Robotex saadab Baltimaade parimad sumorobotid Jaapanisse MM-ile

Põhja-Euroopa suurimal robotivõistlusel Robotex selguvad detsembri alguses Baltimaade parimad sumorobotid, kes saavad kutse osaleda Jaapanis selle ala maailmameistrivõistlusel.

Pilt: Scanpix

Robotex saadab Baltimaade parimad sumorobotid Jaapanisse MM-ile

Põhja-Euroopa suurimal robotivõistlusel Robotex selguvad detsembri alguses Baltimaade parimad sumorobotid, kes saavad kutse osaleda Jaapanis selle ala maailmameistrivõistlusel.

Robotexi raames peetaval Baltic Robot Sumo turniiril selgitatakse välja Eesti, Läti ja Leedu meistrid robotite sumos teatas Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) BNS-ile. Baltimaade parimad sumorobotid selguvad viiel alal: 3-kilogrammises sumos, minisumos, mikrosumos, iRobot-sumos ja LEGO-sumos. Sumorobootika esindusalas ehk 3-kilogrammiste robotite sumos saab iga riigi parim kutse Tokyos peetavale All Japan Robot-Sumo turiinile, mis on sisuliselt sumorobotite maailmameistrivõistlused.

Robotex 2015 projektijuhi ja TTÜ mehaanikateaduskonna doktorandi Marti Araku sõnul oodatakse All Japan Robot-Sumo turniirile ligi 50 riigi parimaid sumoroboteid. "Baltimaid on varem Jaapanis esindanud Läti robotiehitajaid, kuid sel aastal oodatakse Jaapanisse eraldi just Eesti, Läti ja Leedu kõige kõvemaid kolmekiloseid sumorobotreid," selgitas Arak. "Samas on lätlased sumorobootikas traditsiooniliselt tugevad, näiteks 2013. aastal võitis Läti sumorobot maailmameistrivõistlustel pronksmedali."

All Japan Robot-Sumo turniiri peetakse alates 1989. aastast. Üle 1200 Jaapani robotiehitaja osaleb igal aastal piirkondlikel eelvõistlusel, et saada kutse sellele mainekale turniirile. Tänavu võistlevad robotid järjekorras 27. Yokozuna tiitlile, millega kaasneb miljoni jeeni ehk 7560 euro suurune auhinnaraha.

Baltic Robot Sumo kujutab endast Baltimaade lahtisi meistrivõistlusi sumorobootikas, mis peetakse kolmandat aastat Robotexi raames. Varem oli see roteeruv võistlus, mis toimus igal aastal erinevas Balti riigis

Järjekorras 15. Robotex toimub tänavu 4.-6. detsembrini TTÜ spordihoones ning kavas on ühtekokku 17. võistlusala. Essmakordselt peetakse tänavu ka mikrosumo turniir, millel osalevad väikseimad võistlusrobotid massiga kuni 100 grammi ning küljepikkustega maksimaalselt 5 sentimeetrit.

Robotexil võistlejaks saab end registreerida veebilehel www.robotex.ee kuni 15. novembrini ning see on robotiehitajatele tasuta.

Praeguseks on Robotexile registreerunud 1238 võistlejat 561 robotiga, mis on kõigi aegade rekord.

Robotexi korraldab TTÜ koostöös Tartu Ülikooli ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega.

Laadimine...Laadimine...