Rosimannuse osalusega firma soovib luua üle Eesti hooldekodude keti

Rain Rosimannus osaleb omanikuna ettevõttes, mis kavatseb luua Eesti suurima hooldekodude keti, projekti algatas osapoolte sõnul Reformierakonna endine peasekretär Martin Kukk.

Pilt: Scanpix

Rosimannuse osalusega firma soovib luua üle Eesti hooldekodude keti (1)

Rain Rosimannus osaleb omanikuna ettevõttes, mis kavatseb luua Eesti suurima hooldekodude keti, projekti algatas osapoolte sõnul Reformierakonna endine peasekretär Martin Kukk.

Rosimannus omab läbi Singapuri firma Roy & Klas osalust Arsenali keskuses, vahendas BNS Eesti Ekspressi.

Singapuri ettevõte omab mulle detsembrist ka osaühingut Thirona Capital. Tollele omakorda kuulub kolmandik uhiuuest ettevõtmisest, mis kannab nime Südamekodud. Teiseks osanikuks on seal firma, mida kontrollib vandeadvokaat Jako Laanemägi.

Südamekodud OÜ soovib Raplamaale hooldekodu rajada, mis tuleks Järvakandi praeguse hooldekodu hoovile. Rosimannus ja tema kompanjonid soovivad selle hoonestamisõigust, et sinna erahooldekodu rajada.

Vallavanem Mart Järviku sõnul on ettepanek asjalik, kuna vallas ootab 12 inimest hooldekodu järjekorras ning veel rohkem leidub neid, kes on koha saamise võimalusi uurinud. "Kohti on meil puudu," tähendab ta.

Samasugust projekti arutas kaks nädalat tagasi ka Haljala vallavolikogu. Kõne all oli hooldekodu rajamine Essu külas asuva lasteaia-algkooli ruumidesse, mis seisavad praegu tühjalt. Südamekodud tütarettevõte OÜ Essu Südamemaja esindajad tutvustasid vallavolinikele plaani võtta kasutusele hooneosa, mida praegu tarvitab külaselts. Idee on rajada sinna 40 kohaga üldhooldekodu. Investeering oleks 300 000 eurot, tööd saaks üheksa inimest.

Erahooldekodude keti rajamise autor on enda sõnul Reformierakonna endisel peasekretäril Martin Kukel. "Ma tahaksin luua korraliku keti, mis pakub kvaliteetset teenust," ütles ta. "Rahvastik ju vananeb. Üldhooldekodudes on 7000 kohta puudu."

Peale riigikogust lahkumist töötas Kukk koos sõber Jako Laanemäega läbi ka hooldekodude rajamise ideid. "Saatsime Tallinnast kuni saja kilomeetri kaugusel asuvatesse omavalitsustesse kirju, et kas teil on vajadust hooldekodu teenuse järele ning kas teil on ripakil tühjana seisvaid lasteaedu ja koolimaju, mis selleks sobiksid. Kes vastasid, nendega hakkasime läbi rääkima," ütles Kukk. "Praegu on meil plaanid kahes-kolmes kohas."

Äriplaan näeb ette, et tulevane kett proovib hoonete kordategemiseks kasutada euroabi. Teenuste eest hakkavad maksma üksnes kliendid, haigekassaga jändamist pole kavas, sest haigekassa lepingute hankimine ja pikendamine on alati seotud poliitilise riskiga, mida Kukk võtta ei soovi.

"Rain on sõnapidaja mees, omab strateegilist vaadet, hindan teda sotsioloogina. Sattusin kolm-neli kuud pärast Riigikogust äratulekut temaga juhuslikult kohvikus rääkima. Ta küsis, mida ma teen. Rääkisin ja ütlesin, et 20 aasta pärast tahaksin olla suurima erahoolduskodude keti omanik," rääkis Kukk Rosimannuse projekti kaasamise kohta.

"Olen pikalt otsinud enda jaoks rahulikku ja pika vinnaga ettevõtmist, millega kaasneks tunne, et teed midagi paljudele vajalikku. Mulle tundub, et see on just selline valdkond," ütles Rosimannus Ekspressile. Mullu detsembris vormistatigi ühe Rosimannuse firma nimele kolmandik Südamekodudest. Ülejäänud osalus on paberite järgi advokaat Laanemäe kontrolli all. "Me ei ole veel osalusi ära jaganud, sest asi on alles käivitamisel. Praegu pole ju selge isegi, mis see kõik maksab," ütles Kukk.

Ta lisab, et keti tulemustest saab rääkida alles nelja-viie aasta pärast.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...