Rubensi töid saab vaadata pidupäeval soodushinnaga

Maailmakuulsate vanameistrite Peter Paul Rubensi, Pieter ja Jan Bruegheli, Lucas Cranachi, Albrecht Düreri jt kunstiteoseid saab taasiseseisvumispäeval vaadata vaid 6 euro eest.

Pilt: Albert Truuväärt

Rubensi töid saab vaadata pidupäeval soodushinnaga

Maailmakuulsate vanameistrite Peter Paul Rubensi, Pieter ja Jan Bruegheli, Lucas Cranachi, Albrecht Düreri jt kunstiteoseid saab taasiseseisvumispäeval vaadata vaid 6 euro eest.

20. augustil on näituse "Kunst valitseb" külastamine Tallinna raekojas kõigile sooduspiletiga. Alla seitsmeaastastele lastele on näitusele suisa prii sissepääs.

Näitusel saab vaadata ligi sadat Madalmaade ja Saksa meistrite tööd 15.-17. sajandist. Väljas on maailmakuulsate kunstnike nagu Peter Paul Rubens, Pieter ja Jan Brueghel, Lucas Cranach, Albrecht Dürer, David Teniers, Jakob van Hulsdonck, Jacob Savery, Jan Massys jpt tööd.
"Sellisel tasemel ja hulgal tollase ajastu kunsti ligi sadat teost esitletakse Eestis esmakordselt," ütles raekoja peaspetsialist Ivi Jürgenson. "Kõik näitusel olevad teosed on originaalid ning pärit erakollektsioonidest üle maailma."

Varuge vähemalt 1,5 tundi

Näituse tarbeks on raekotta ehitatud ajutised näituseruumid. Kujunduses on kasutatud spetsiaalset valgustust, mis lubab suunata valguse teostele täpselt raamist raamini. "Nii tekib efekt, nagu kiirgaksid maalid valgust," mainis Jürgenson.
Näitus "Kunst valitseb" on avatud kella 9.30-17.30, sisse pääseb kella 17-ni. "Kunsthuvilised peaksid aga kindlasti varuma vähemalt poolteist tundi aega, sest teoseid on ligi sada ja imetlusväärset kunsti jagub raekoja kahele korrusele," rääkis Jürgenson. "Kunsti lummuses jääb aeg seisma. Nii võib külastaja ehmuda, et ta peab hakkama juba ära minema, kui pole veel poole pealegi jõudnud."

Tippgaleriide unistused koju kätte

Teistel päevadel maksab näitusepilet täiskasvanutele 14 ning õpilastele ja üliõpilastele 6 eurot. Alla seitsmeaastastele lastele on aga näitus endiselt tasuta. Näitust saab vaadata 5. oktoobrini.

"Soovitan kindlasti näitust vaatama minna," lausus kunstihuviline linnapea Edgar Savisaar. "Ei juhtu just tihti, et maailmakuulsate meistrite tööd vaatamiseks koju kätte tulevad. Sellised teosed ehivad tavaliselt vaid maailma tippgaleriide seinu."
Näituse koostas Art-Life Projekt Tallinnast ning kujundas Julien Boaretto Pariisist.

Rohkem infot näituse kohta leiab veebilehelt

31images


 
 

 

Laadimine...Laadimine...