Saa teada! Millised maailma täpseimad lennufirmad lendavad Eestisse?

Globaalse lennuinformatsiooniagentuuri OAG uuringu kohaselt kuulub maailma punktuaalseimate lennufirmade hulka kolm ettevõtet, mille täpset teenust saavad täna ja tulevikus kasutada ka Tallinna lennujaama reisijad.

 

Pilt: skycop.com
Eesti

Saa teada! Millised maailma täpseimad lennufirmad lendavad Eestisse?

Globaalse lennuinformatsiooniagentuuri OAG uuringu kohaselt kuulub maailma punktuaalseimate lennufirmade hulka kolm ettevõtet, mille täpset teenust saavad täna ja tulevikus kasutada ka Tallinna lennujaama reisijad.

 

Maailma täpseimate lennufirmade edetabeli tipus troonib jätkuvalt Läti lennufirma airBaltic, kelle lendudest väljus 2017. aastal õigeaegselt tervelt 90%. Lennureisijate õigusi lendude hilinemise või tühistamise korral kaitsva ettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul tuleb reisijatel siiski olla teadlik oma õigustest, kuna kaebusi laekub neile ka edetabeli tipus olevate lennufirmade kohta.

"Skycopi spetsialistid tegelevad iga päev inimestega, kellel on lennu hilinemise, tühistamise või ülebroneerimise tõttu õigus kuni 600-eurosele kompensatsioonile. Seega, punktuaalsuse tabeli esikoht ei tähenda alati seda, et lennureisijad ei peaks oma õigusi silmas pidama - juhtub ka parimatel," nentis Stonkus.

Samuti ei tähenda tema sõnul ka odavam hind ilmtingimata suuremat hilinemise tõenäosust. Näiteks leiab punktuaalseimate lennufirmade tabelist samuti Tallinnasse lendava odavlennufirma Vueling Airlines, kelle õigeaegsete lendude protsendiks kujunes 2017. aastal 85%, millega Vueling paigutus edetabelis 7. positsioonile.

Nimistus on muuhulgas esindatud ka 2017. aasta maailma parima lennufirma tiitli pälvinud Qatar Airways, mille peagi avatavate sihtkohtade hulka kuulub ka Tallinn. Qatar Airwaysi kõigist 2017. aastal toimunud lendudest väljus õigeaegselt ligi 83% ja sellega pälvis lennufirma punktuaalseimate lennufirmade TOP20 tabelis 15. koha.

Lennukompensatsiooniettevõtte Skycop juhi Marius Stonkuse sõnul analüüsiti raporti koostamisel 57 miljoni möödunud aastal toimunud lennu andmeid. "OAG standardite kohaselt kvalifitseerub punktuaalseimate ettevõtete nimistusse lennufirma, mille õigeaegsete lendude protsent on vähemalt 80%. Lend toimub õigeaegselt, kui seda ei tühistata ja see ei hiline väljumisel ega saabumisel rohkem kui 15 minutit," selgitas Stonkus.

Euroopa arvestuses on lisaks lennufirmadele airBaltic ja Vueling Airlines häid tulemusi näidanud ka põhjanaabrite lennufirmad Finnair ja SAS, kes küll ei pääsenud oma tulemustega ülemaailmsesse lennufirmade TOP20 edetabelisse, kuid on 80% ületava punktuaalsusega vajalikud kriteeriumid reisijate täpseks teenindamiseks edukalt täitnud.

"Täpsus on lennufirma kvaliteedi ning efektiivsuse üks peamistest näitajatest ning see on suure hulga reisijate jaoks üheks olulisemaks valikukriteeriumiks. Mida väiksem on õigeaegsete lendude protsent, seda tihedamini tuleb reisijatel olla valmis ka oma õiguste eest seisma. Lennu tühistamine või selle hilinemine mõjutab ligi 20% Euroopa lendudest, mistõttu tegeleme järjepidevalt siinsete lennureisijate teadlikkuse tõstmisega," kommenteeris Stonkus.

Skycop esindaja sõnul mõjutas Euroopa lennureisijaid möödunud aastal mitmed juhtumid, mis viisid suuremahuliste reisiplaanide muutuste ja lendude tühistamisteni. Tema sõnul tasuks kõigil, keda need juhtumid puudutasid, kaaluda kompensatsiooninõude esitamist.

"Mäletame ju kõik British Airways’i IT süsteemide kokkuvarisemist, Prantsuse lennuliikluse korraldajate streiki ning Ryanairi suuremahulisi lendude tühistamisi. Ühtekokku oli nendest sündmustest häiritud ligi miljoni inimesi reisiplaanid. Arvestades, et ainult 5% lennundusettevõtetele esitatud kahjunõuetest on edukad, võib arvata, et ligi 950 tuhandel inimesel on jätkuvalt õigus kuni 600 eurosele kompensatsioonile," tõdes Stonkus.

Laadimine...Laadimine...